Skydliaukės problemos ir važiavimas atstumu

Nors jūsų kojos ir širdies ir kraujagyslių sistema akivaizdžiai yra pagrindinės jūsų gebėjimo veikti, tačiau geriausios būsenos priklauso nuo viso kūno, įskaitant endokrininę sistemą. Ši sistema yra atsakinga už hormonų gamybą, iš kurių daugelis – ypač insulinas, testosteronas, augimo hormonas ir skydliaukės hormonas – tiesiogiai veikia jūsų jausmus ir veikimą bėgimo metu. Skydliaukės sutrikimai gali labai paveikti jūsų pratimus ir bendrą gerovę.

Ką veikia skydliaukė

Skydliaukė yra drugelio formos liauka kaklo priekyje. Veiklioji hormono forma, vadinama tiroksinu arba tiesiog T4, dalyvauja procesuose, susijusiuose su vystymuisi, augimui ir medžiagų apykaitai. Kolorado valstijos universiteto teigimu, T4 tikriausiai veikia kiekvieną kūno ląstelių tipą. Didesnis T4 lygis reiškia, kad visais atžvilgiais didesnis medžiagų apykaitos greitis – padidėjęs širdies susitraukimų dažnis ir didesnis riebalų ir angliavandenių suskaidymas – yra susiję su didesniu psichiniu budrumu. Labai didelis kiekis sukelia nerimo būklę.

Hipertiroidizmas ir važiavimas

Pasak MayoClinic.com, pernelyg aktyvi skydliaukė yra staigiai nepaaiškinta svorio, greito ar nereguliario širdies plakimo, prakaitavimo ir psichologinių sutrikimų, tokių kaip nervingumas, nemiga ar dirglumas. Jei esate atstumo bėgikas, galite stengtis numesti svorį arba yra pripratę būti labai plonas, todėl gali būti didesnė tikimybė, nei kiti, kad praleisite šiuos simptomus. Dažnai pasitaiko fiziniai požymiai, tokie kaip goiteras arba vienkartinė gerklė arba iškilę akių obuoliai. Graveso liga yra labai dažna hipertiroidizmo priežastis. Jei jūsų svoris nuleidžiamas, nepaisant mokymo ar valgymo įpročių pokyčių, kreipkitės į savo gydytoją dėl kraujo tyrimo.

Hipotireozė ir važiavimas

Kaip galvojate, hipotirozės simptomai yra priešingi hipertiroidizmo simptomams: vangumui, svorio padidėjimui, šalčio jausmui net šiltoje aplinkoje ir depresijai. Neapdorotas, nes laikui bėgant gali kilti rimtų sveikatos problemų. Nepakankamas skydliaukės paprastai yra autoimuninės reakcijos rezultatas. Pasak žurnalo “Running Times” Pete Magill, skydliaukės sutrikimų šeimos anamnezė gali sukelti autoimuninį priepuolį savo skydliaukei, intensyviai mokant. Galutinis nuotolio bėgikų rezultatas yra neišvengiamas motyvacijos ir rezultatų mažėjimas.

Ilgalaikė perspektyva

Skydliaukės problemos gydymo raktas – tai anksti nustatyti. Tai padaryta, gydymas yra paprastas ir simptomų palengvinimas yra beveik nedelsiant. Overaktyvus skydliaukės gydymas atliekamas chirurginiu arba radioaktyviuoju jodu, po kurio tereikia vartoti T4 papildus likusiai jūsų gyvenimo daliai. Hipotiroidizmas gydomas sintetiniu T4, ir gali prireikti laiko, kad dozė būtų tinkama. Bet kuriuo atveju, kai jūsų svoris ir nuotaika stabilūs ir jūs jausitės geriau, jūs turėtumėte sugebėti grįžti į savo darbo režimą be jokių ilgalaikių pasekmių.