Ryžiai ir laktozė

Jūsų kūnas sukuria įvairius virškinimo fermentus. Kai kurie iš šių fermentų yra skirti tam tikroms angliavandenių rūšims suskaidyti. Laktazė yra vienas iš tokių fermentų. Jo vienintelis tikslas – suvalgyti cukrų iš pieno, vadinamą laktoze. Nepaisant to, ne visi žmonės lengvai virškia laktozę. Jei esate laktozės netoleruojantis, tikriausiai išvengsite visų dalykų, pagamintų su pienu. Ryžiai ir ryžių produktai, pavyzdžiui, ryžių pienas, natūraliai nėra laktozės. Tačiau laktozę galima įdėti, kai yra paruošti ryžiai.

Laktozės netoleravimas reiškia tik tai, kad jūsų kūnas negali toleruoti laktozės. Jūsų sistema tiesiog nepakankamai arba bet kokiai laktazei. Dažnai tai yra vaikystėje kylanti problema, nors suaugusio amžiaus sunkioje žarnyno infekcijoje taip pat galite palikti laktozės netoleravimą. Kai laktozės molekulės pasiekia jūsų žarną, jos negali išskaidyti be fermento laktazės, todėl netrukus po valgio galite pajusti virškinamąjį traktą, kuris atsikratys šių neuždegiminių dalelių kūno. Tylus yra pilvo pūtimas ir patinimas. Šį šalutinį poveikį gali sukelti pykinimas ir viduriavimas.

Paprastas baltas, rudas, laukinis ar bet koks kitas ryžių rūšis neturėtų sukelti problemų žarnyne, jei esate laktozės netoleravimas. Tačiau, jei jūs einate į restoraną arba maitinate kieno nors kito namuose, turėsite būti atsargūs. Kai kurie virėjai prideda sviestą prie ryžių, kad jo nepriliptų. Kartą jie net gali pridėti sūrį, panašų į “Parmesan”, į papildomą skonį, ar net pieno, skirto kremui. Štai kodėl labai svarbu, kad kiekvienas, kuris ruošiasi jūsų maistui, žinotų, kad esate laktozės netoleravimas. Prieš maišant pieno pagrindu pagamintus ingredientus, jie gali lengvai pašalinti kai kuriuos ryžius.

Jei esate labai jautrus laktozei net ir menkuose kiekiuose, nedidelis laktozės kiekis, kurį galite gauti iš paruoštų ryžių, neturėtų sukelti rimtų problemų. Viena visa šaukšta sviesto turi tik 0,01 gramo laktozės. Viena parmezano sūrio uncija suteikia jums 0,04 g. Norėdami palyginti, gausite 12-13 gramų laktozės iš 8 uncijų karvės pieno, aiškina Molly Kimball, registruotas dietologas, įsikūręs iš Naujojo Orleano. Taigi, net jei jūsų pusė ryžių yra pagaminta su mažu sviestu arba net pabarstyti sūrio, nedidelė laktozės dozė paprastai nerimą kelia.

Gali būti įmanoma užkirsti kelią laktozės problemoms, vartojant per burną nešiojamąjį laktazės fermentą. Kai imamasi valgio, kuriame yra laktozės, net jei tai yra sviesto ryžių pusė, šie papildai gali sumažinti su laktoze susijusius virškinimo sutrikimus. Nors šie papildai yra paprastai saugūs, pirmiausia reikia pasitarti su gydytoju. Arba pieno alternatyva pasirinkti ryžių pieną, nes jis neturi laktozės. Ryžių pienas puikiai tinka gerti, tačiau jį galite vietoj karvės pieno papildyti grūdais ir receptais.

Kas vyksta neteisingai

Laktozės priedai

Tikimybė susidurti su problemomis

Specialūs pasiūlymai