Kokios yra petražolių lapelio nauda?

Su aštriu, šiek tiek paprasto skonio, petražolių lapai suteikia nuostabių papildymų salotoms, sriuboms ir šalutiniams patiekalams bei įvairiems kitiems patiekalams. Jie yra labai mažai kalorijų – pusė puodelio patiekalų petražolių lapų yra tik 11 kalorijų – todėl jie tinka kalorijų sąmoningas dietos. Petražolių lapai taip pat turi daug maistinę vertę mineralų, vitaminų ir fitonežemių pavidalu, o jų valgymas turi kelis teigiamus padarinius jūsų sveikatai.

Petrazolas padidina geležies ir vitamino K vartojimą – dvi maistingos medžiagos, svarbios sveikam kraujui. Vitaminas K vaidina pagrindinį vaidmenį trombocitų, specializuotų ląstelių, kurių užduotis yra formuoti kraujo krešulius, funkcijai. Jums reikia kraujo krešulių, kad kontroliuotumėte kraujavimą. Mažas K vitamino kiekis, kuris sutrikdo krešulių susidarymą, gali sukelti nenormalų kraujavimą ir mėlynes. Gelis palaiko raudonųjų kraujo ląstelių funkciją, padėdamas jiems transportuoti deguonį į audinius. Kiekviena pusė puodelio, skirto petražolių lapams, suteikia 1,86 miligramus geležies – 10 procentų rekomenduojama paros dozė moterims ir 23 procentai vyrų. Pusė puodelio petražolių lapų taip pat yra 492 mikrogramai vitamino K ir suteikia visą jūsų rekomenduojamą paros dozę.

Valgyti petražolių lapus taip pat skatina sveiką regėjimą, nes juose yra vitamino A, taip pat karotinoidų liuteino ir zeaksantino. Vitaminas A sudaro pigmentą, kuris atsiranda tavo akyse, kuriam būdingas šviesos aptikimas. Kiekviena pusė puodelio petražolių lapų turi 2,527 tarptautinius vitamino A vienetus – 84 proc. Rekomenduojama paros dozė vyrų ir daugiau kaip 100 proc. Moterų. Petražolių lapuose taip pat yra 1,7 miligramo liuteino ir zeaksantino per pusę puodelio. Šios maistinės medžiagos filtruojamos šviesai, apsaugančios delikatus audinius akių gale nuo kenksmingų šviesos spindulių, dėl kurių kitu atveju gali būti padaryta žala.

Išskirkite valgį su petražolių lapais palaikydami sveiką ir stiprią jungiamąjį audinį. Vitaminas A, kurio gausu petražolės, palaiko odos vientisumą, taip pat palaiko sveikas gleivines – audinius, kurie yra nosies ertmėje ir burnoje. Petražolių vitamino C kiekis skatina kolageno, baltymų, esančių keliuose jungtiniuose audiniuose, sintezę, įskaitant jūsų sausgysles, raiščius ir kaulus. Kiekvienoje porcijoje puodelio, kuriame yra petražolių lapų, yra 39,9 miligramai vitamino C-44 ir 53 procentai rekomenduojamo dienos vitamino C suvartojimo atitinkamai vyrų ir moterų.

Įtraukite petražoles į savo dietą, kad galėtumėte mėgautis galimo vėžio savybių. Atsižvelgiant į 2011 m. “Cancer Letters” paskelbtą apžvalgą, petražolių sudėtyje yra karnozolio, maistinės medžiagos, kuri reguliuoja genų veiklą ir kovoja su kelių rūšių vėžio augimu, įskaitant krūties, odos ir storosios žarnos vėžį. Tyrimas su gyvūnais, paskelbtas “Toxicology Letters “2013 m. Pažymi, kad apigeninas – dar viena maistinė medžiaga, gaunama iš petražolių, remiantis 2006 m.” Mitybos ir metabolizmo metraščių “paskelbtu tyrimu – kovoja su pelių vėžio ląstelių augimu. Nors petražolių veiksmingumas kovojant su vėžiu reikalingas tolesnio tyrimo, įskaitant išsamius klinikinius tyrimus, gali turėti tam tikrų privalumų.

Kraujo ląstelių funkcija

Sveika vizija

Stipri oda ir jungiamoji audinys

Vėžio apsauga