Kiaulienos prieskonių kepsnys į keptuvę

Nesvarbu, ar tai vadinasi kiaulienos užpakalis, Bostono užpakalis ar pečių kepsnys, kiaulienos kepsniai yra vieni iš ekonomiškiausių ir kvapniausių kepsnių, ypač kai jie yra virti “Crock-Pot”. Kiaulienos prieskonių kepsnys neturi nieko bendra su kiaulių galine gale, bet iš tikrųjų kilęs iš peties. Pilnas jungiamojo audinio, riebalų ir raupens raumenų, kiaulienos užpakalinių kepinių, reikia ilgai, lėtai kepti lėtai viryklę, kad būtų pasiektas visas jo potencialas.

Ilgas ir lėtas

Kiaulienos prieskonių kepsnys yra kietas mėsos supjaustymas, kurio ilgai, lėtai virti, norint pasipylti. Įveskite “Crock-Pot”. Nors “Crock-Pot” neišduos dūminio grotelių ar rūkančiųjų skonio, jo nedidelis karštasis gamina mėsą su šaknies sultimis ir mažai praranda drėgmę. Dar vienas pasipiktinimas yra tai, kad galite kepti kepsnį lėtai viryklėje ryte ir palaukti nuo jo keletą valandų.

Pasiruošimas

Perkant kiaulienos užpakalį jūs turite galimybę be kaulų ar kaulų. Jūs gaunate daugiau už savo pinigus be kaulų, tačiau kaulai prideda šiek tiek skonio. Dauguma kiaulienos sėdynių turi storą riebalų sluoksnį. Paklauskite mėsininko, kad jis būtų pašalintas arba iškirptas. Ištraukite jį atgal, kai atliekate trumpus, mažus gabalus. Padažu kiaulienos užuomazgas gerai su druska ir pipirais arba su rieba, pagaminta iš prieskonių, tokių kaip druska, pipirai, rudasis cukrus, čili milteliai, česnakai ir paprika. Keptuvėje kepkite kepta karšta aliejaus keptuvėje, kol visos pusės tolygiai pasipildys. Šis papildomas žingsnis nėra absoliučiai būtinas, tačiau jis papildo skonį ir padeda sulenkti ruonius.

Į krokadę

Padėkite kiaulienos užpakalį “Crock-Pot”. Daugelyje lėtų viryklių galima kepti keptuvę nuo 5 iki 8 svarų. Kepkite didesnius kepsnius orkaitėje arba supjaustykite pusiau. Jūs turite įpilti skysčio lėtai viryklėje arba kepti kepsnys išdžiūti. Įpilkite 1/2 ar 1 puodelio obuolių sulčių, baltojo vyno ar sultinio. Įdėkite dangtį į lėtą viryklę ir kepkite žemoje temperatūroje 8-10 valandų. Kepenų jungiamasis audinys pradeda suskaidyti, kai vidinė temperatūra pasiekia 160 laipsnių Fahrenheitą, tačiau nebijokite leisti temperatūrai pakilti iki 185 F. Kol jūs laikysite skysčio viryklėje, kepalas nebus išdžiūti. Jei reikia, pridėkite šiek tiek daugiau skysčių.

Apdailos pojūčius

Kiaulienos prieskonių kepsnys yra dažniausiai naudojamas išpjauti kiaulienos sumuštinius, tačiau jo lengvas skonis daro jį labai universalus. Įmaišykite supjaustytus svogūnus, obuolius ar morkas saldaus, bet pikantiško valgio metu, arba kepkite skrudintį su čiliomis ir svogūnais, kad galėtumėte panaudoti pomidorų, žalias čili arba enchiladas. Kai kepsnys yra šakutės pasiūlymas, perkelkite jį į drožimo lentą. Leiskite jai atsilaisyti 20-30 minučių arba kol ji bus pakankamai kieta, kad ją tvarkytų. Patiekite gabalais arba naudokite žnyples, kad jas supjaustumėte.