Geriausi nėštumo testai

Kai kyla klausimas, ar esate nėščia, kiekviena papildoma diena, kurią laukiate, kad sužinotumėte, atrodo kaip amžinybė. Laimei, galima sužinoti, ar esate nėščia labai anksti – dažnai maždaug per pirmąjį praleisto laikotarpio laiką. Kraujo tyrimai ir vaisiaus ultragarsas yra tiksliausi nėštumo testai, tačiau reikalinga jūsų gydytojo pagalba. Nors ankstyvo nėštumo nustatymas yra mažiau jautrus, šlapimo nėštumo testai gali būti atliekami per gydytoją, o testavimą galima atlikti namuose.

Namo nėštumo testai

Nėštumo nėštumo testai be recepto arba HPT yra lengvai naudojami ir neinvaziniai. HPT matuoja žmogaus chorioninį gonadotropiną arba hCG kiekį šlapime. HCG hormoną gamina auganti placenta, organas gimdoje, kuris suteikia kūdikiui mitybą ir deguonį. Per pirmąsias nėštumo savaites ir mėnesius hCG lygis kyla sparčiai. Daugelis HPT teigia, kad nustatė labai mažą hCG lygį, maždaug tuo metu, kai buvo praleistas pirmasis praleistas laikotarpis. Kai kurios HPT taip pat apskaičiavo, kiek savaičių nėštumo metu esate, tačiau rezultatai gali būti netikslūs, jei jūsų menstruacinio ciklo trukmė skiriasi arba jei jūs vežiate daugiau nei 1 kūdikį.

Namo nėštumo testo pasirinkimas ir naudojimas

Daugelis HPT markių yra prieinami, o kai kurie yra jautresni nei kiti. Apskritai, kuo mažesnis yra hCG lygis, kurį nustato bandymas, tuo anksčiau jis gali suteikti teigiamą testo rezultatą. Patikrinkite savo pirmąjį rytą su šlapimu, nes jame paprastai yra didžiausia hCG koncentracija. Tiksliai sekite instrukcijas ir perskaitykite rezultatus tik per nurodytą laikotarpį. Jei laukiate per ilgai, galite gauti klaidingą rezultatą. Net jei tinkamai atliksite testą, rezultatai gali būti ne visada tikslūs. Jei HPT rezultatas yra neigiamas ir jūs dar nepasibaigęs 2 dienų laikotarpiu, dar kartą patikrinkite testą.

Kraujo tyrimai nėštumo metu

Kraujo nėštumo testai taip pat nustato hCG kiekį. Mažais kiekiais hormonas kraujyje ir šlapime pasirodo jau 8 dienas po suvartojimo. Kraujo nėštumo testų privalumas yra tas, kad jie gali tiksliai nustatyti hCG kiekį, vadinamąjį kiekybinį matavimą, ir nustatyti hCG buvimą anksčiau nėštumo metu nei šlapimo tyrimai.

Ultragarso nustatymas nėštumo metu

Smegenų ar pilvo ultragarsija gali parodyti, kad esate nėščia nuo maždaug 5 nėštumo savaičių. Jie rodo nėštumo maišą, skysčio užpildytą struktūrą, apimančią augantį embrioną. Ankstyvas vaisiaus ultragarsas pateikia tiksliausią būdą, kaip nustatyti jūsų datą. Transvaginalinis ultragarsas, kurio metu naudojamas ultragarso zondas, kuris patenka į makštį, geriau pažvelgia į gimdą negu pilvo ultragarsas, ypač jei esate antsvorio.

Kada kreiptis medicininės pagalbos

Nustatykite susitikimą, kad pamatytumėte savo sveikatos priežiūros paslaugų teikėją, jei turite teigiamą nėštumo testą. Ankstyvi prenatalinė priežiūra yra svarbi tiek jūsų, tiek jūsų kūdikio sveikatai. Jei turite neigiamą testą, bet manote, kad galite būti nėščia, paskambinkite savo gydytojui. Jeigu esate nėščia ir patiria sunkius pilvo skausmus, mėšlungį ar kraujavimą iš makšties, nedelsdami kreipkitės medicininės pagalbos.