Gaiviųjų gėrimų poveikis pratimui

Jūs tikriausiai žinote, kad naudodamiesi gerkite daug skysčių, bet jūs galite nustebinti, kaip sužinoti, kaip gazuotų gėrimų įtakoja jūsų treniruotės. Gaivieji gėrimai, seltzerio vanduo ir kai kurių rūšių sultys, sporto gėrimai ir energetiniai gėrimai turi karbonizaciją. Gėrimas šiems dalykams pratimui turi teigiamą ir neigiamą poveikį. Gaiviųjų gėrimų vartojimo nauda priklauso nuo jūsų pageidavimų ir treniruotės trukmės, tačiau tai ne visada reikalinga rezultatams.

Veikla

Yra keletas diskusijų apie kofeino vartojimą, skirtą pagerinti produktyvumą, nes tyrimo rezultatai yra skirtingi, tačiau kai kurie įrodymai rodo, kad daugelio gaiviųjų gėrimų kofeinas gali turėti teigiamą poveikį ištvermės sportininkams, praneša Rice University. Taip yra todėl, kad kofeinas gali leisti jūsų organizmui deginti riebalus degalams, vilkinant raumenų glikogeno naudojimą, kuris leidžia ilgiau treniruotis, tačiau šios naudos nerodomos vartojant gazuotus gėrimus su kofeinu trumpais pratimais.

Išpūtimas

Angliavandeniliai daugeliui žmonių jaučiasi išsipūtę, ypač jei jie vartojami greitai arba dideliais kiekiais. Geriamojo gėrimo soda arba kiti gazuoti gėrimai sukelia perteklinį orą, susilpnėjusią jūsų skrandyje, dėl to yra pilvo pūtimas. Buvimas išpūstomis gali sukelti sunkumų, nes toks pilnas jausmas trukdo efektyvumui ir gali sulėtinti jus. Be to, šis oras jūsų pilvareis gali sukelti šurmulį, sukeldamas daugiau diskomforto, kuris gali trukdyti jūsų veikimui.

Sumažėjęs kraujo cukrus

Daugelio gazuotų gėrimų, įskaitant soda ir energetinius gėrimus, cukraus kiekis cukraus kiekio kraujyje gali sumažėti pratybų metu, praneša “Ask Dr. Sears”. Nors cukrus gali sukelti pradinę energetinę spragą, spike ir vėlesnis gliukozės kiekio kraujyje sutrikimas gali palikti jus silpną ir pavargusį jausmą, kuris trukdo mankštintis. Sears rekomenduoja gerti vandenį prieš pratimą ir jo metu, nes jis padės jums hidratuoti be pavojaus sumažinti cukraus kiekį kraujyje.

Svoris

Reguliarus darbas yra puikus būdas kontroliuoti savo svorį tiek dėl nuostolių, tiek dėl priežiūros, tačiau geriant gausius gazuotų gėrimų kiekius, kurie dažnai yra daug kalorijų, gali trukdyti šis procesas ir neutralizuoti jūsų pranašumus. Norėdami numesti svorį, turite sušlifuoti daugiau kalorijų nei vartojate, ir daugelis žmonių pamiršta keisti kalorijas į jų dienos kiekį. Be to, karbonacija gali sumažinti riebalų nuostolius prisirišant prie riebalų ląstelių, o tai lėtina svorį, atsižvelgiant į “Fit Day”. Daugumoje gazuotų gėrimų yra mažai arba be maistinių medžiagų, kurios taip pat gali trikdyti sėkmingą svorio praradimą.