Didelio iq simptomai mažiems vaikams

Su kiekvienu nauju etapu jūsų mažylis pasiekia, galite būti labiau tikri, kad ji yra šviesiausia vaikas, kurį kada nors matėte. Tėvelių šališkumas, jūs galite būti kažkas. Nors nėra vienintelio visuotinai priimto “protingumo” apibrėžimo, formalūs matavimai, tokie kaip IQ testavimas, savo pažinimo gebėjimu priskiria kai kuriuos vaikus virš kitų. Tačiau jei vaikas turi vidutinišką sugebėjimą suprasti sąvokas ir spręsti problemas, tai nebūtinai reiškia, kad jis nėra apdovanotas kitais būdais. Pripažįstant aukšto IQ požymius, be apdailos požymių atpažinimo, taip pat galite pagelbėti savo vaiko talentams.

Apdovanojimas ir IQ

Remiantis Nacionaline apdovanotų vaikų asociacija arba NAGC, vaikas gali turėti išskirtinių sugebėjimų vienoje ar daugybėje sričių, kurios gali būti įvairios, pvz., Vadovavimas ar kūrybinis mąstymas, arba labai specifiniai, pavyzdžiui, matematikos ar mokslo pranašumai. Vaiko IQ nėra tas pats, kaip ornamentas, nes IQ testas yra tik būdas įvertinti ar stebėti vaiko įgimtus gebėjimus. Iš esmės, didelis IQ gali būti tik vienas ženklas, kad talentingumas egzistuoja, sako NAGC.

IQ testavimas jauniems vaikams

Vaikai iki 3 metų paprastai neturi gebėjimo ir IQ testų, o bandymo rezultatai vaikams nuo 3 iki 5 metų gali svyruoti nuo bandymo iki bandymo, teigia BabyCenter.com. Be to, IQ balai nėra tokie juodai balti, kokie buvo anksčiau. Anksčiau vaikai, turintys IQ balų daugiau nei 130, buvo vertinami kaip gabūs, o dabar IQ yra tik vienas iš daugelio veiksnių, kurie prisideda prie teigiamo talentingumo nustatymo, sako “BabyCenter.com”. Pavyzdžiui, testeris taip pat gali paprašyti mokytojų ir tėvų apibūdinti savo vaiko įspūdžius.

Apdovanojimo ženklai

Jūsų bamblys gali būti gabus, jei ji: turi tam tikrą talentą, pvz., Menamą meninį gebėjimą, aiškiau kalba arba turi daugiau žodžių nei vaikai, jų amžius; pasiekia kitus vystymosi etapus prieš savo bendraamžius; yra nuolat smalsus ir kelia daug klausimų; Sako “BabyCenter.com”, sako, kad turi ryškią vaizduotę ir gali lengvai atsiminti atsitiktinius faktus. “BabyCenter.com” teigia, kad ji taip pat gali būti neįprastai aktyvi ir aistringa savo interesams, tačiau ji nėra hiperaktyvi su nedideliu dėmesiu.

Emociniai pažinimo ženklai

“BabyCenter.com” sako, kad kartais gabiems vaikams sunku prisijungti prie savo bendraamžių. Kai apdovanotas vaikas pradeda lankyti ikimokyklinį ugdymą, jis gali jaustis pasitraukęs arba izoliuotas, jei jis jaučiasi taip, lyg jis skiriasi nuo savo bendraamžių, o tai gali sukelti patyčias. Jei jūsų bamblys yra gabus, jūs taip pat galite pastebėti, kad jis nuolat nusivylęs dėl nesugebėjimo išlaikyti fizinių ar žodinių jo greito mąstymo, pagal BabyCenter.com.

Diagnozės nustatymas

Nors daugumai vaikų prieš jiems įstojant į pradinę mokyklą nereikės išbandyti apdovanojimo, galite apsvarstyti, ar vaikas turėtų apsilankyti psichinės sveikatos priežiūros specialistui, jei ji, priešingai, jaučiasi nuobodusi ikimokyklinio ugdymo įstaigoje arba patiria emocinę ar socialinę įtampą, sako BabyCenter.com. . Pasikalbėkite su savo vaiko mokytoju arba pediatru už kreipimąsi į vaiko psichologą, kuris gali atlikti tinkamus įvertinimus.