Baltymas jams

Jams yra svarbi maisto produkcija daugelyje šalių. Dažniausias pasėlis Afrikoje švenčiamas “Yam” festivalyje, kuriame “Yams” pasiūloma dievams ir protėviai, prieš juos išdalinant gyventojams. Jungtinėse Amerikos Valstijose jamsas yra susijęs su Padėkos diena ir Kalėdos. Nors daugelis žmonių mano, kad saldžiosios bulvės yra tokios pačios kaip jamsai, jos yra visiškai skirtingos daržovės ir nėra susijusios botaniškai.

Istorija

Jamsas buvo labiausiai paplitęs štapelis, maitinamas afrikiečių vergams. Jamsas buvo vežamas vergų laivuose iš Afrikos į Šiaurės Ameriką, kad jie vartojami per ilgą perėjimą prie Naujojo pasaulio. Laikui bėgant jamsas buvo integruotas į Vakarų kultūrą kaip pagrindinę virtuvę. Vergas prekybininkas John Barbot teigė, kad už kiekvieną 500 vergų reikia vežti daugiau kaip 100 000 jamų. “Othello” vergovo laivo apskaita 1700 m. Buvo įtraukta į šimtus jamsių krepšių, įtrauktų į laivus, kartu su mažesniu kiekiu kitų maisto produktų.

Baltymai Yame

Paprastai augalinis baltymas, toks, koks aptinkamas jams, yra prastos kokybės, palyginus su baltymu mėsoje. Tačiau Taiwai universiteto Taivano farmacijos mokyklos 2009 m. Atlikto tyrimo duomenimis, tai, kas yra unikalus, yra pagrindinis gumbavaisių laikymo baltymas, vadinamas dioskorinu, kuris turi antioksidantines savybes ir imunomoduliacinę veiklą.

Dioscorin privalumai

Ne tik jogos yra geras kalio šaltinis, bet ir laikymo baltymas, dioscorinas, kuris gali būti naudingas pacientams, sergantiems hipertenzija. “Dioscorin” gali slopinti angiotenziną konvertuojančią fermentą, kuris padidina inkstų kraujotaką ir mažina kraujospūdį. Pasak “Žemės ūkio ir maisto chemijos žurnalo” paskelbtos ataskaitos, tyrimo rezultatai parodė, kad valgymas ar vartojimas jamsas papilduose yra nauda sveikatai, atsirandanti dėl stiebagumbių antioksidanto vaidmens dioscorinui.

Yam Bean

“Chuin” tipo yamas yra baltymingų krakmolo štapelio dieta Peru kaip pupelių, o ne augalo šaknų rezultatas. Šis yamas turi labai daug sėklų, kurių sudėtyje yra rotenono koncentracijos, šiek tiek toksiškos valgant žalią. Pasak Amerikos Amerikos agronomijos draugijos, kai pagaminama į miltus, rotenonas pašalinamas iš sėklų, kurios suteikia stiprią baltymų šaltinį, taip pat sėklų aliejų. Tyrimai nustatė yam rūšis su dideliu šėrimo šaknies kiekiu, didelį baltymų kiekį ir aukštą krakmolo kiekį, kuriame yra 3-5 kartus daugiau baltymų nei bulvių ar kitų jamsų. Be to, saugojimo šaknys gali būti perdirbamos į granuliuotus miltus. Nuolatiniai tarptautinio bulvių centro tyrimai ir toliau nustato potencialą, reikalingą aukštos kokybės maisto gamybai Afrikoje.

Laukinis jamas

Per visą istoriją laukinis jamas buvo naudojamas kaip tradicinis vaistažolių preparatas. “Wild Yam” yra natūrali alternatyva estrogenų terapijai, siekiant palengvinti menopauzės simptomus. Lauko jamo šaknys ir svogūnai yra naudojami dioskorino ekstrakto paruošimui divertikuliozės, tulžies pūslės ligų, reumatoidinio artrito ir nuovargio gydymui gaminti. “Medline Plus” teigimu, norint įvertinti veiksmingą laukinių jamų efektyvumą, būtina pateikti daugiau įrodymų.