Ar mano širdis ir plaučiai išgydys save, jei aš mesti rūkyti?

Jūsų kūnas nuolat tobulina save, auga nauja kaulų, odos, kraujo, širdies ir plaučių ląstelių kasdien. Jūsų kūno regeneruojantis sugebėjimas yra įveikti infekcijas ir sužalojimus. Priešingu atveju kiekvienas įprastas šaltis, nedidelis pjūvis ar kontūzija taptų potencialiai neleistinu ar gyvybei pavojingu įvykiu. Rūkymas pablogina šio atsparumo gebėjimą, tuo pačiu metu rūkalius, pirmiausia, užkerta kelią infekcijai ir sužalojimui dėl žalos odai, kaulams, plaučiams, širdžiai, kraujagysliams ir kitiems organams. Iš karto po to, kai mesti rūkyti, organizmas pradeda taisyti žalą.

Kraujospūdis ir širdies ritmas

Nedelsiant rūkymo nutraukimo nauda yra sumažėjęs kraujospūdis ir širdies susitraukimų dažnis. Pasak “Palo Alto” medicinos fondo arba PAMF, per 24 valandas nuo mesti rūkyti jau sumažėjote širdies smūgio riziką. JAV Sveikatos ir žmogiškųjų paslaugų departamentas apskaičiavo, kad per metus nuo jūsų mirties nuo širdies ligų rizikos sumažėja iki 1/2, lyginant su rūkančiojo rizika.

Bronchų vamzdeliai

Bronchų vamzdeliai perneša orą iš nosies į plaučius. Jūsų bronchų vamzdelių uždegimas, kurį sukelia rūkymas, riboja oro srautą į plaučius. Pasak PAMF, per 72 valandas po nutraukimo jūsų bronchų vamzdeliai pradeda atsipalaiduoti ir oro srautas lengvesnis į plaučius ir iš jų.

Cirkuliacija ir kraujo kūneliai

Rūkymas sumažina kraujotaką, kraujo ląstelių gamybą ir funkcionavimą. Derva kaupiasi kraujagyslių sistemoje, kuri blokuoja kraują, būklę vadinamą aterosklerozei. Be to, rūkymas mažina kraujo ląstelių gamybą, todėl jūs turite mažiau ląstelių, kad perneštų deguonį į savo kūno audinius ir pašalintų anglies dioksidą bei toksinus. Rūkymas bado organuose, įskaitant širdį, deguoniui, reikalaujamam veikti, dėl kurio atsiranda pažeisti audiniai ir pažeisti audiniai. Laimei, pasak PAMF, per tris savaites po to, kai mesti rūkyti, apyvarta gerėja. Deguonies turtingas kraujas vėl pradeda pasiekti savo širdį ir ištaisyti cigarečių pažeistą audinį.

Lung Cilia

Rūkymas nedelsiant paralyžiavo plaučių blakstienas, mažus plaučių plaučius ir bronchus, kurie keičia dujas tarp plaučių ir kūno. Nuolatinis rūkymas numirina blakstieną. Taigi organizmas sugeria mažiau deguonies ir išlaiko daugiau toksinų bei infekciją sukeliančių bakterijų. Remiantis PAMF laiko grafiku, per vieną-devynis mėnesius po rūkymo nutraukimo šios blauzdos pradeda išgydyti. Kai aktyvėja daugiau blakstienos, buvęs rūkalius dažnai vystosi kosulį, kuris rodo, kad plaučiai valo save.

Vėžys

Pasak Nacionalinio vėžio instituto, rūkymas yra pagrindinė plaučių vėžio priežastis. Pasitraukimas iš organizmo žymiai sumažina šio silpnėjančios ligos, dėl kurios atsirado nenormalus ląstelių augimas plaučiuose, riziką. Pasak PAMF, po penkerių metų nuo nutraukimo mirties nuo plaučių vėžio pavojus sumažėja iki beveik to asmens, kuris niekada nerūkė, lygį. Jei jau turite vėžį, mesti rūkyti pagerina gydymo poveikį ir išgyvenimo galimybes. Pasitraukimas taip pat sumažina antrojo vėžio atsiradimo riziką.

Rūkymas sukelia lėtinę obstrukcinę plaučių ligą arba COPD, būklę, kai uždegimas ir storosios gleivės blokuoja kvėpavimo takus. Rūkymas nuolat pažeidžia plaučių oro maišelius ir gali sukelti agresyvų LOPL tipą, vadinamą emfizema. LOPL sukelia lėtinį kvėpavimą. Jokio LOPL išgydymo nėra ir simptomai niekada neišnyks. Jūs galite sulėtinti COPD progresavimą, mesti rūkyti, todėl net jei turite šią ligą, rūkyti nutraukimas yra pirmas žingsnis kontroliuojant simptomus ir apribojant tolesnį plaučių pažeidimą.

LOPL ir emfizema