Ananasai ir dantų žalos

Nors ananasai yra skanūs ir sveiki vaisiai, visi maisto produktai, turintys didelį rūgštingumą, gali būti žalingi jūsų dantims. Taip yra dėl to, kad rūgštiniai maisto produktai gali susilpninti emalį, kuris apsaugo jūsų dantis. Laimei, kaip dažnai valgote ananasus ir netgi kruopščiai kramtykite, galite sumažinti dantų žalos riziką.

Ananasai ir dantų ėduonis

Pagal straipsnį “Divine Caroline” svetainėje, rūgšti maisto produktai, pavyzdžiui, ananasai, laimai ir citrinos, pradeda cheminį procesą burnoje, kuris minkština danties emalį ir sukelia danties padažnėjimą. Nors ananasai nebūtinai sukelia tiesioginį danties sulėtėjimą, ilgainiui dantys nerodomi rūgštiniams maisto produktams. Kai apsauginė danties emalija yra suskaidyta, dantys tampa labiau linkę į struktūrinius pažeidimus.

Emalio pažeidimų simptomai

Pagal straipsnį, paskelbtą “ToothDecay.com”, dažnas emalio erozijos simptomas yra skausmas dantų srityje arba ypatingas jautrumas valgant karštus ar šaltus maisto produktus. Žmonės su emalio žalojimu ypač jaučia diskomfortą, kai geria ypač šaltus ar ypač karštus gėrimus. Atkreipkite dėmesį į tai, kaip jaučiasi jūsų dantys. Jei pastebite, kad jie yra labai jautrūs, pasitarkite su savo dantų gydytoju, jei jūsų dantims atsiranda emalio pažeidimai.

Apsaugokite savo dantis

Valgydami rūgštus vaisius, pavyzdžiui, ananasus, išvengkite priekinių dantų nusilpimo į vaisius ilgiau nei būtina. Straipsnyje “Tooth Decay” paaiškinama, kad dėl to padidėja danties poveikis rūgštims, o tai gali padidinti emalio žalą. Turėkite omenyje tai, kai geriate rūgštinį gėrimą, pavyzdžiui, ananasų sultis, limonadą ar soda. Negerkite gėrimo burnoje ilgiau nei būtina.

Sumažinkite savo dantų pažeidimo riziką

Ananasai ir kiti rūgšti vaisiai yra geri jūsų sveikatai, kai valgomi saikingai. Kad sumažintumėte dantų žalos riziką, kai valgysite ananasus, šveiskite dantis arba mėgaukitės be cukraus gumos, kad pašalintumėte papildomą rūgštį iš dantų. Jei pastebėjote danties pažeidimo simptomus, pasitarkite su savo odontologu. Yra anti-hypersensitivity dantų pastos, skirtos žmonėms su jautriais dantimis, o jūsų dantų gydytojas gali rekomenduoti veiksmingą dantų pastą, galinčią neutralizuoti pH lygį ir padėti iš naujo sukietinti minkštintą danties paviršių.