1 tipo diabeto nėštumo dieta

Moterys, sergančios 1 tipo cukriniu diabetu (T1DM), yra pripratę prie valgio planuoti kontroliuoti cukraus kiekį kraujyje. Tačiau keičiant mitybos ir insulino poreikius, kurie yra susiję su nėštumu, reikia išskirtinio mitybos ir planavimo. Dėl šios priežasties Amerikos diabeto asociacija rekomenduoja individualų mitybos planą nėščiai moteriai sergantiems diabetu. Atsargus mitybos planavimas kartu su cukraus kiekio kraujyje stebėjimu ir insulino koregavimu padeda išlaikyti gliukozės koncentraciją kraujyje saugiai, kad būtų skatinama mama ir kūdikio sveikata.

Kiekviena nėščia moteris su T1DM yra unikali. Todėl Amerikos diabeto asociacija nerekomenduoja standartinės dietos su konkrečiais maisto produktais arba kiekiais valgyti ir išvengti. Tikslas yra sukurti individualią, subalansuotą mitybą, aprūpintą kalorijomis ir maistinėmis medžiagomis, reikalingomis kūdikio augimui ir mamos sveikatai išlaikant stabilų cukraus kiekį kraujyje. Kiekvienos moters nėštumo mityba yra kitokia, priklausomai nuo tokių veiksnių kaip svoris, aktyvumo lygis, maistinės lengvatos ir nėštumas. Vartojant 3 maistingą maistą ir 2-4 užkandžius maždaug tuo pačiu laiku kiekvieną dieną padeda stabilizuoti cukraus kiekį kraujyje. Galite valgyti daugybę aukštos kokybės maisto produktų, kurie yra daugialypių maistinių medžiagų, užtikrinant sveiką baltymų, angliavandenių, riebalų, skaidulų, vitaminų ir mineralų kiekį.

Atsižvelgiant į angliavandenių suvartojimą į insulino terapiją yra sunkiau nėštumo metu, nes jautrumas insulinui ir poreikiai keičiasi. Labai tikėtina, kad mažas cukraus kiekis kraujyje pirmąjį nėštumo trimestrą, o antrojo ir trečiojo nėštumo trimestrais dažniausiai pasireiškia padidėjęs atsparumas insulinui. Kadangi maistas ir užkandžiai yra angliavandenių kiekis maiste ir užkandžiais, tai yra pagrindinis T1DM valgio planavimo ir insulino derinimo veiksnys, nes didžiausias ir mažiausias lygis yra pavojingas mamai ir kūdikiui, taip pat papildomų kasdienių kalorijų, reikalingų antrajam ir trečiam trimestrams, metu; Maisto produktai, pavyzdžiui, grūdų duona ir makaronai, vaisiai, daržovės ir pupelės, suteikia angliavandenius kartu su skaidulomis, o tai padeda stabilizuoti cukraus kiekį kraujyje, tuo pačiu sumažinant su nėštumu susijusį vidurių užkietėjimą. Maisto produktų, kurių sudėtyje yra pridėtojo cukraus, apribojimas – pavyzdžiui, saldainiai, sodos ir pyragaičiai – skatina sveiką maistinių medžiagų suvartojimą, tuo pačiu išvengiant perteklinių kalorijų ir angliavandenių.

Anot ADA, nėščios moterys savo antrojo ir trečiojo nėštumo trimestrais reikalauja apie papildomą baltymą per dieną, kad palaikytų motinos kūną ir augantį kūdikį. Gyvūnų baltymų šaltiniai – įskaitant raumeningumą, naminius paukščius, žuvis, kiaušinius ir pieno produktus – suteikia visą baltymo elementų, vadinamų amino rūgščių, komplektą. Augalinės kilmės baltymų šaltiniai – pavyzdžiui, riešutai, sėklos ir pupelės – dažniausiai trūksta visų aminorūgščių, bet gali juos tiekti tinkamais deriniais. Per daug dietinių baltymų gali būti susirūpinta nėščioms moterims su T1DM, kurie turi inkstų sutrikimų, todėl gali turėti įtakos rekomenduojamoms dietoms.

Riebalai yra būtini maistinių medžiagų absorbcijai ir hormonų reguliavimui, o tai ypač svarbu nėštumo metu. Riebalai taip pat yra būtini, siekiant palaikyti kūdikio nervų ir regos sistemų augimą ir padėti patenkinti padidėjusius kalorijų poreikius per paskutinius 2 nėštumo trimestrus. Riešutai, riešutų sviestas, avokadai ir alyvuogių, rapsų, dygminų ir sezamų aliejai yra sveiki mononesočiųjų riebalų šaltiniai. Saulėgrąžos, kukurūzų ir sojos pupelių aliejus ir riebios žuvys, pavyzdžiui, lašišos ir skumbrės, yra daug sveikų polinesočiųjų riebalų. Širdies sveikatai maistinė T1DM nėštumo dieta turi ribotą kiekį sočiųjų riebalų ir vengia trans-riebalų iš maisto produktų, tokių kaip sviestas, taukai, riebiosios gyvulinės mėsos produktai ir perdirbti maisto produktai.

Nėščios moterys su T1DM paprastai turi tuos pačius vitaminų ir mineralų poreikius kaip ir be diabeto. Kartu su nustatytais gimdos kaklelio vitaminais gerai subalansuota dieta, kurioje yra daug įvairių vaisių, daržovių ir kitų maisto produktų, padeda užtikrinti tinkamą vitaminų ir mineralų kiekį. Tačiau tam tikrų šių mikroelementų dietinis lygis yra ypač svarbus moterims, sergančioms T1DM, kuriems yra padidėjusi tam tikrų nėštumo komplikacijų rizika. Pavyzdžiui, moterims, sergančioms cukriniu diabetu, padidėja su nėštumu susijęs aukštas kraujospūdis. Per didelis natrio kiekis maiste gali padidinti šią riziką, todėl druskos maisto produktai, pavyzdžiui, pietų mėsa, traškučiai ir konservuoti ir fasuoti maisto produktai, yra atgrasyti. Rekomenduojama padėti didinti kalio turinčius maisto produktus, įskaitant vaisius, daržoves ir pieno produktus su mažu riebalų kiekiu, kad padėtų atsikratyti aukšto kraujospūdžio.

Tėvui su T1DM sveikos nėštumo užtikrinimas idealiai prasideda nuo 6 iki 12 mėnesių. Bendradarbiavimas su savo gydytoju ir dietologu, norint pasiekti sveiką mitybą ir optimalią cukraus kiekio kraujyje kontrolę prieš pradedant miegą, sumažina tikimybę, kad bus persileidimas ir gimdymo defektai. Gimdos planavimas taip pat leidžia sustabdyti ar keisti vaistus, kurie gali kelti pavojų negimusiam vaikui, pvz., Tam tikrą kraujospūdį ir cholesterolio kiekį mažinančius vaistus. Be to, išankstinis planavimas leidžia pašalinti alkoholio vartojimą, kurį reikėtų vengti nėštumo metu. Nors dirbtiniai saldikliai paprastai laikomi saugiais, kai kurios moterys pasirenka jas pašalinti prieš ir nėštumo metu.

Tikslai ir kokybės pasirinkimai

Angliavandeniai

Baltymas

Riebalai

Vitaminai ir mineralai

Kiti svarstymai