Raudona mėsa ir jo poveikis kepenims

Jūsų kepenys yra jūsų kūno perdirbimo įmonė: jos tikslas – nurodyti maistines medžiagas, tokias kaip baltymai ir riebalai, skirti naudoti ir išsiųsti toksinus, kurie atsiranda dėl baltymų išsiskyrimo į jūsų inkstus. Tačiau baltymų ir riebalų perteklius jūsų mityboje gali būti žalingas jūsų kepenims, dėl to organo apdorojimo produkcija sulėtėja, o ne mažai tikėtina, jei vartosite perteklių raudonos mėsos, kurios baltymų ir riebalų santykis yra didelis. Žinant, kaip raudona mėsa gali paveikti jūsų kepenis, galite padėti išlaikyti jūsų sveikatą. Vis dėlto visada pasitarkite su savo gydytoju, prieš pradėdami vartoti maistą.

Sveiki asmenys

Kadangi jūsų kepenys yra atsakingos už baltymų nugrimzdimą ir pakavimą, jūsų mityba sulaužys raudoną mėsą. Jei esate sveikas žmogus, jūsų kepenys turėtų sugebėti suskaidyti šiuos maisto produktus su mažais sunkumais. Tačiau, atsižvelgiant į MayoClinic.com, ilgalaikiai perteklinės raudonos mėsos suvartojamos jūsų kepenys yra neaiškios. Dėl didėjančio baltymų, mažai angliavandenių turinčių dietų populiarumo, ilgainiui per didelė raudonos mėsos suvartojimas gali pabloginti kepenų ligas. Nors jūsų kepenys gali sulaužyti baltymus, jei valgote per didelę porciją, gali būti, kad ji negalės tinkamai sulaužyti.

Efektai

Jei jūsų kūnas negali tinkamai suskaidyti raudonos mėsos arba vartojate daugiau nei kontroliuojamą raudonos mėsos kiekį, atliekos gali susikaupti. Šie toksinai gali paveikti smegenų veiklą, taip prisidedant prie būklės, vadinamos kepenų encefalopatija. Kadangi kiekvienas žmogus gali skirtingai reaguoti į raudoną mėsos vartojimą, atkreipkite dėmesį į savo kūną, kad galėtumėte pastebėti tokius požymius kaip psichinė sumišimas, nuovargis ar galvos svaigimas, kai valgote raudoną mėsą.

Raudona mėsa ir riebalai

Be to, kad yra daug baltymų, raudonoji mėsa yra daug riebalų, o tai gali sukelti keblumų. “Net subtilus mėsos gabaliukais yra daug riebalų”, – teigia Melissa Palmer, MD, gydytojas, kuris rašo “LiverDisease.com”. “Iš tiesų maždaug 50-75 proc. Kalorijų iš labiausiai raudonos mėsos iš tikrųjų yra riebalai.” Nors turėtumėte turėti tam tikrą riebalų kiekį savo dietoje, raudonoje mėsoje yra sočiųjų riebalų, kurie gali prisidėti prie didelio cholesterolio kiekio ir širdies ligų, ir gali būti ypač kenksmingi, kai yra kepenų liga.

Toleruojamas baltymas

Pasak “Hepatitis Foundation International”, kai yra kepenų liga, kai kurie baltymai gali būti geriau toleruojami nei kiti. Jei jūsų kepenų liga yra pažengusi ir jūsų kepenys sugebės suskaidyti keletą baltymų, raudona mėsa gali būti netoleruojama taip pat veiksmingai kaip ir augaliniai ir pieno baltymai. Pasitarkite su savo gydytoju, kaip raudonos mėsos valgymas gali paveikti jūsų kepenų ligos stadiją. Jūsų gydytojas gali rekomenduoti valgyti nedidelę liesos raudonos mėsos porcijos dydį – apie 4 uncijos. – kaip retkarčiais.