Pėdsakų mineralinių papildų šalutinis poveikis

Jūsų kūnas reikalauja neorganinių medžiagų, vadinamų mineralais, tinkamai veikti. Mineralai, reikalingi didesnei medžiagai, pvz., Kalciui, magnezei ir kaliui, laikomi makromereliais, o minimalūs mineralai, kurie reikalingi minutėmis, yra vadinami mikroelementais arba mineralinėmis medžiagomis. Trace mineraluose yra varis, jodas, geležis, manganas, chromas ir cinkas. Mažesni šių mineralų kiekiai padeda paversti maistą energija, skatina augimą, perneša deguonį į ląsteles ir sukuria imuninę sistemą. Įvairių maisto produktų valgymas turėtų tiekti kūnui pakankamą mineralinių medžiagų kiekį. Atsižvelgiant į galimą šalutinį poveikį, stebėkite mineralinius papildus tik gydytojo nurodymu.

Virškinimo šalutinių efektų stebėjimas

Kadangi pėdsakų mineralų papildai pradeda įsiskverbti į jūsų kūną per virškinimo sistemą, jūsų virškinimo sistema yra pirmoji vieta, kai prasideda šalutinis poveikis. Kadangi mikroelementai pradeda artėti prie toleruojamo viršutinio suvartojamo kiekio, pvz., 40 mg / d. Cinko arba 10 mg / d. Variui, gali sutrikti skrandžio skausmas, pykinimas, vėmimas, krampa ir viduriavimas. Paprastai, pasitaręs su gydytoju, aptarkite dietinius pokyčius, galite pašalinti šio tipo virškinimo sutrikimus.

Kitų sistemos efektų stebėjimas

Šalutinis poveikis, kurį sukelia per daug mangano papildų, gali turėti įtakos jūsų neurologinei sistemai. Toksiška manganese gali sukelti psichikos sutrikimų, drebulys, raumenų spazmai ir vaikščiojimas. Pernelyg daug cinko gali sumažinti jūsų imuninės sistemos veiksmingumą, todėl jūs labiau linkusios į bakterines ir virusines infekcijas. Be to, didelis cinko kiekis gali sukelti galvos skausmą. Jei jodo kiekis tampa per didelis, gali atsirasti skydliaukės ir skydliaukės hormonų problemų.

Kitų mineralų keitimas

Kadangi vienas pėdsakų mineralas tampa per didelis, tai gali turėti įtakos kitų svarbių mikroelementų funkcijai jūsų kūne. Pavyzdžiui, kadangi geležies papildai sukelia koncentraciją iki 45 miligramų per dieną, gali sumažėti žarnyno absorbcija cinko. Be to, didelis cinko papildų kiekis gali sukelti mažą vario lygį ir pakeisti geležies funkcionalumą.

Poveikis receptiniams vaistams

Pėdsakų mineralinių papildų kartu su kartu vartojamais vaistais vartojimas turėtų būti aptartas su gydytoju. Kai kurie vaistiniai preparatai turi įtakos mikroelementų kiekiui jūsų kūne, o kai kurie mineraliniai papildai gali paveikti vaistų efektyvumą. Pavyzdžiui, cinko papildai gali trikdyti tetraciklinų ir chinolono antibiotikų veiksmingumą, tuo tarpu padidėjus geležies kiekiui kepenyse gali atsirasti geležies papildų kartu su alopurinoliu – podagra.

Ištyrus rimtus šalutinius poveikius

Nuo 1986 m. Iki 1991 m. Geležies papildai sukėlė vieną trečdalį mirčių nuo apsinuodijimo vaikams. Nuo to laiko buvo įgyvendintos atsargumo priemonės, tačiau ši statistika rodo, kaip rimtai atsekti mineralai gali paveikti žmogaus kūną. Dėl didelio vario ar geležies kiekio šalutinio poveikio gali atsirasti organų nepakankamumas ir mirtis, o didelis jodas padidina skydliaukės papilakio vėžio riziką. Todėl gydytojas gali skirti ir stebėti mikroelementų pėdsakus.