Pavojų sumaišyti vitaminų papildai

Kai nutukimo epidemija plinta visoje šalyje, rinkodaros specialistai sužinojo, kaip pasinaudoti pavojingu sveikatos būklu Amerikoje. Nesvarbu, ar įjungiate televizorių, apsistojote žurnalą ar vaikščiate per vietos prekybos centrą ar parduotuvių parduotuvę, vitaminų reklamoje pateikiama daug įvairių vilčių sveikatingumo teiginių. Su tiek daug pažadų atsikratyti vitamino etikečių, gali būti pagunda įtraukti keletą vitaminų į savo kasdienę dietą. Tačiau prieš pradedant papildymo procedūrą svarbu žinoti, kokių pavojų kelia vitaminų papildų maišymas.

Nors vitaminai dažnai būna sveikesni ir naudingesni, per daug jie gali pakenkti jūsų sveikatai. Iš tikrųjų 2007 m. Amerikos medicinos asociacijos leidinys paskelbė straipsnį 2007 m., Kuriame teigiama, kad tam tikri priedai gali iš tiesų padidinti mirties riziką, jei vartojama didelėmis dozėmis. Nors ši padidėjusi mirties rizika susijusi tik su tam tikrais vitaminų papildais, pvz., Vitaminu A, perdozavus bet kokį vitaminą gali pasireikšti įvairūs neigiami simptomai. Kai maišiate vitaminų papildus, atidžiai patikrinkite sudedamųjų dalių etiketes, kad nustatytumėte tikslius kiekvieno vitamino kiekius, kuriuos vartojate. Vitamino perdozavimas gali rimtai pakenkti jūsų organizmui. Pavyzdžiui, vitamino B6 perdozavimas gali sukelti nuolatinį nervų pažeidimą, o kalcio perdozavimas gali sukelti depresiją ir raumenų nuovargį. Kiti dažni vitamino perdozavimo simptomai yra galvos skausmas, pykinimas, vėmimas, viduriavimas, apetito praradimas ir nuovargis.

Jei vartojama didelėmis dozėmis, vitaminai gali sąveikauti tarpusavyje, kad organizmas gautų neigiamą šalutinį poveikį. Pavyzdžiui, didelės kalcio dozės gali trukdyti jūsų organizmui sugerti geležį. Kita vertus, didelės vitamino A dozės gali trukdyti vitamino D gebėjimui tinkamai veikti organizmo viduje. Kai sumažėja vitamino D veiksmingumas, jūsų kaulai tampa silpni ir labiau pažeidžiami. Prieš sumaišydami vitaminus, pasitarkite su savo gydytoju ar vaistininku dėl galimų sąveikų.

Kaip ir visi vaistai, vitamininiai papildai gali sukelti tam tikrą šalutinį poveikį. Pvz., Vitaminas E dažniausiai vartojamas siekiant sumažinti širdies priepuolio riziką, nes natūraliai vitaminas suplonina kraują. Nors šis šalutinis poveikis yra saugus, jis gali tapti pavojingas, jei sumaišysite savo vitamino E papildą su kitais vitaminais, kuris apsaugo nuo kraujo krešėjimo. Jei kraujas tampa per plonas ir negalima krešuliuoti, jūsų rizika susirgti hemoragine insultu gerokai padidėja. Atsargiai stebėkite įvairius šalutinius poveikius, kuriuos galite tikėtis susidurti su savo vitaminų papildais. Paprastai, jei du papildai teigia, kad jie turi tokį patį poveikį kūnui, jie tikriausiai neturėtų būti maišomi.

Prieš pradėdami vartoti vitaminų papildus, pasitarkite su savo gydytoju ar vaistininku dėl galimo papildų maišymo pavojaus. Jei nuspręsite vartoti daugiau nei vieną vitaminų papildą, atidžiai stebėkite kiekvieno vitamino kiekį, kurį vartojate kiekvieną dieną. Nevartokite jokių papildų, kurių sudėtyje nėra neišsamių ingredientų.

Perdozavimas

Sąveika

Šalutiniai poveikiai

Rekomendacijos