Kas atsitinka, kai pasiekiate maksimalią širdies ritmą?

Jūsų didžiausias širdies susitraukimų dažnis yra įvertis, kiek kartų jūsų širdis turėtų įveikti per minutę, esant maksimaliai greičiui. Jei jūs naudojate savo maksimalią širdies susitraukimų dažnį arba virš jo, galite susidurti su tam tikromis sveikatos pasekmėmis. Pasikalbėkite su savo gydytoju prieš pradėdami vykdyti programą, kuri naudoja širdies ritmą. Tam tikros ligos ir vaistai, tokie kaip diabetas, širdies ligos ir kraujospūdį kontroliuojantys vaistai, gali pakeisti maksimalų ir tikslinį širdies ritmą.

Apskaičiuokite maksimalų širdies ritmą

Pasak Amerikos širdies asociacijos, jūsų apytikslis maksimalus širdies susitraukimų dažnis yra 220 minusas jūsų amžius. Apskaičiuodamas maksimalų širdies ritmą, taip pat galite nustatyti tikslinį širdies ritmą. Jūsų tikslinė treniruotės zona paprastai yra 50-75 proc. Nuo maksimalaus širdies ritmo. Yra kitos formulės, kurios atsižvelgia į jūsų lytį ir amžių, teigia Cleveland klinika.

Dirbti per sunku

Jei dirbate sunkiai ir artėja prie savo maksimalaus širdies susitraukimo dažnio, tai jūs jausitės. Jūsų širdis stengiasi išpumpuoti pakankamai deguonies turtingą kraują likusiam jūsų kūnui. Sumažėjęs deguonies kiekis jūsų kūne gali sukelti pieno rūgšties padidėjimą. Pieno rūgšties padidėjęs šalutinis poveikis yra raumenų skausmas, stiprumo praradimas ir ribotas judesių spektras.

Žinant, kada sustoti

Pasak “Cleveland” klinikos, nerekomenduojama vartoti daugiau kaip 85 proc. Maksimalaus širdies susitraukimų dažnio. Jūs negaunate jokios papildomos fiziologinės naudos dirbdamas šiame lygyje ir gali kelti pavojų jūsų širdies ir kraujagyslių bei ortopedijos sveikatai. Nustokite sportuoti, jei atsiranda skausmas, dusulys, galvos svaigimas ar sunku kvėpuoti.

Sveika širdis

Pasak “Cleveland Clinic Foundation” kardiologijos klinikinių tyrimų direktoriaus Dr. Michael Lauerio, maksimalus širdies ritmas nerodo širdies sveikatos būklės. Vietoj to, širdies sveikata turėtų būti vertinama pagal tai, kaip greitai jūsų širdies ritmas krinta po to, kai nustosite naudotis. Dr. Laurerio tyrimai parodė, kad tie, kurių širdies susitraukimų dažnis per vieną minutę po intensyvaus fizinio krūvio sumažėjo 13 ar mažiau, sumažėjo tikimybė mirti per ateinančius šešerius metus nei tų, kurių širdies susitraukimų dažnis sumažėjo 12 ar mažiau.

Kūrimas “Cardiovascuar Fitness” saugiai

Per treniruotę, siekti aerobinio fitneso, siekti būti tikslia širdies ritmo zonoje su vidutinio intensyvumo treniruotėmis 30-60 minučių penkios dienos per savaitę. Vidutinio intensyvumo treniruotės apima pratimus, tokius kaip vaikščiojimas, slidinėjimas ir vandens aerobika. Galite pasiekti panašių rezultatų 20-60 minučių intensyvaus intensyvumo pratybų, tris dienas per savaitę. Kruopščiai stebėkite savo širdies susitraukimų dažnį intensyvesnėse praktiniuose užsiėmimuose, pvz., Bėgiojime, kalnų laipiojimo ar dviračiu daugiau nei 10 mylių per valandą. Esant rizikingam stebėjimui, jūs rizikuojate artėti prie didžiausio širdies susitraukimo dažnio intensyvios intensyvumo pratybų.