Ką galėtum padaryti, kad žmogaus priedas būtų sveikas?

Jūsų priedas yra nedidelis organas, kuris yra prijungtas prie dešiniojo storosios žarnos. Dauguma laiko priedas nesukelia jokių problemų, bet kartais jis užblokuojamas išmatomis arba tampa užkrėstas ir uždegimas. Šis uždegimas vadinamas apendicitu ir yra nepaprastoji medicininė situacija. Gali būti, kad jūsų priedas bus sveikas su mityba, bet jei jis uždegęs, žinant, ką daryti, gali sutaupyti jūsų sveikata ir jūsų gyvenimas.

Dieta

Nors nėra patikimų būdų apsisaugoti nuo apendicito, Merilendo universiteto medicinos centras praneša, kad šviežių ar šaldytų žalių daržovių ir pomidorų valgymas gali sumažinti jūsų būklės išsivystymo riziką. Kryžminių šeimos daržovės, tokios kaip kopūstai, žiediniai kopūstai ir Briuselio kopūstai, atrodo labiausiai veiksmingi užkirsti kelią išpuoliui kartu su žirniais ir pupelėmis. Perdirbti pomidorų produktai, pavyzdžiui, pomidorų padažas, taip pat gali sumažinti jūsų riziką.

Žinoti simptomus

Vienas iš būdų išvengti rimtų komplikacijų, jei jūsų priedas tampa uždegimas, yra žinoti apendicito simptomus. Būklė dažnai prasideda nuo vidutinio iki stipraus skausmo aplink nugarą, kuris gali būti lokalizuotas į apatinę dešinę pilvo kvadrato dalį. Taip pat gali pasireikšti žemas karščiavimas, pykinimas ir vėmimas, viduriavimas ir apetito netekimas. Jūs taip pat gali patirti dažną poreikį šlapintis. Kūdikiams ir mažiems vaikams gali būti išdegęs arba patinę pilvas.

Gaukite greitą gydymą

Jei jūsų ar jūsų vaikas turi apendicito simptomus, labai svarbu, kad jūs einate į greitosios pagalbos kambarį arba nedelsdami kreipkitės į gydytoją. Užkrėstas priedas gali sprogsta per 24 valandas, o ši komplikacija kelia rimtos infekcijos ir mirties pavojų. Apendicito gydymas yra chirurginis priedų pašalinimas. Jums, greičiausiai, taip pat bus skiriami antibiotikai, kad užkirstų kelią infekcijai, o po operacijos gali reikėti praleisti kelias dienas ligoninėje.

Post-Op

Po to, kai pašalinamas priedas, turėtumėte apriboti savo veiklą tuo metu, kai jus gydys. Tai gali padėti išvengti komplikacijų ir leis jums greitai susigrąžinti. Jei jūsų ląsteles buvo pašalintas laparoskopiškai, jūs galite išgydyti greičiau nei tada, kai turite atidaryti pilvo operaciją arba jei jūsų priedas sprogs, kol jis bus pašalintas. Gydytojas praneš jums, kada galėsite tęsti reguliarią veiklą. Jei jums buvo paskirti antibiotikai, būtinai baigkite visą kursą, net jei jaučiatės geriau. Pranešti apie bet kokį stiprų skausmą ar skausmą, kuris pasireiškia blogiau, o ne geriau jūsų gydytojui.