Atkūrimo savaitė po pusės maratono

Jūs tiesiog bėgo 13,1 mylių – ką ketinate daryti toliau? Atsakymas: susigrąžinti. Atgimimo laikotarpis po pusės maratono yra toks pat svarbus, kaip pasiruošimas, o savaitė po didelių lenktynių gali būti labai svarbi jūsų sveikatai. Turint daugybę poilsio, tinkamos hidratacijos ir lengvo pratimų, jūs turėtumėte pasiekti sklandų atsigavimą.

Po lenktynių ir pirmoji diena

Pusmaratono atkūrimo savaitė prasideda tuo metu, kai per lenktynes ​​vyksta finišo linija. Svarbiausias dalykas, kurį šiuo metu reikia prisiminti, yra: hidratas, hidratas, hidratas. Vartokite gėrimus, kurių sudėtyje yra elektrolitų, nes jūsų kūnas, greičiausiai, jų trūkumas. Būtinai turite daug poilsio ir susilaikyti nuo bet kokios pratybos. Po lenktynių ir pirmoji diena yra apie hidrataciją ir poilsį.

Antroji diena ir trečia diena

Tęskite daugybę poilsio dviejose ir trečiose dienose ir leiskite savo kūnui pailsėti nuo pratybų. Jūsų raumenys turi pakankamai laiko pailsėti ir atsigauti po fizinio krūvio, viršijančio 13 mylių. Toliau hidratuokite ir įsitikinkite, kad valgote gerai subalansuotus valgius, kuriuose yra daug skaidulų ir baltymų. Šis laikotarpis skirtas atnaujinti prarastas vitaminų ir maistinių medžiagų atsargas ir toliau leisti raumenims pailsėti.

Ketvirta diena ir penktoji diena

Nuo ketvirtos dienos jūs galite pradėti naudotis lengvais treniruočių skaičiais. Rekomenduojamas kryžminis treniruotės, nes jis gali paskatinti naudoti raumenis, kurių jūs nenaudojote važiuojant. Joga taip pat yra geras pasirinkimas, nes jis skatina tempimą ir lankstumą. Šį kartą tęskite daug vandens ir sveikų maisto produktų, ir apsvarstykite galimybę planuoti masažą, kad galėtumėte išgydyti skausmingus raumenis. Keturios ir penkios dienos – tai viskas, kas palaipsniui įveda kūną atgal į lengvą pratimą ir tempimą.

Šeštoji diena ir septintoji diena

Raumenų skausmas iš pusės maratono turėtų prasidėti šeštą dieną, ir jūs galite jausti, kaip jūsų kūnas vėl pradeda jausti normalų. Šiuo metu svarbu prisiminti, kad jūsų kūnas vis dar yra atkūrimo režime, ir jūs turėtumėte atsispirti bet kokiam norui pagreitinti treniruotes per greitai. Nykščio taisyklė – užtrukti po vieną poilsio dieną už kiekvieną kilometrą, kuria važiuojate, taigi pusę maratoną galite planuoti, kad beveik dvi savaites galėtumėte visiškai atsigauti. Šešias ir septynias dienas, o visa antroji savaitė turėtų būti viskas, kad pamažu pradedant savo kūną grįžti į vidutinio sunkumo pratybų laiką, leidžiant daug poilsio.