Angliavandenių, cukraus ir krakmolo santykis

Kai bandai valgyti sveikiau, gerai žinoti šiek tiek apie tai, ką skirtingi maisto produktai jūsų kūnui. Tai gali padėti jums priimti geresnius sprendimus dėl maisto, atsižvelgiant į jūsų gyvenimo būdą, taip pat galite suprasti, ką jūs valgote, savo energijos lygį ir svorį. Angliavandeniai, cukrūs ir krakmolas sudaro didžiąją dalį savo dietos ir yra labai svarbūs tinkamam kūno veikimui.

Pats pagrindinis lygis, cukrus yra pagamintas iš anglies ir vandens. Dėl sudėtingesnio lygio jie yra jūsų kūno pirminis energijos šaltinis. Paprasčiausias cukraus yra monosacharidai – fruktozė randama vaisių, galaktozė randama pieno produktuose, o gliukozė yra pagrindinis jūsų kūno šaltinis. Kai šie paprasti cukrūs jungiasi kartu, jie sudaro disacharidus – gliukozės ir fruktozės jungtį suformuojant sacharozę arba bendro cukraus stalo, o gliukozės ir galaktozės junginys suformuoja laktozę – cukrų piene. Gliukozė yra svarbiausia cukraus maistinė medžiaga, nes ji ne tik kūrenama jūsų kūnas, bet taip pat yra pagrindinis daugelio valgomųjų maisto produktų elementas.

Kai šimtai gliukozės molekulių jungiasi, jie sudaro polisacharidus arba krakmolus. Krakmolas yra augalams skirtas energijos saugojimo įrenginys, kuris paaiškina, kodėl jūs gaunate krakmolą iš augalinės kilmės maisto produktų. Kai valgote krakmolingus maisto produktus, pvz., Ryžius, grūdus ir kukurūzus, virškinimo fermentai krakmolo molekules sugriauna į gliukozę, todėl jūsų kūnas gali jį naudoti. Žmonėms gliukozė sujungia glikogeną, taigi jūsų kūnas saugo energiją. Glikogenas yra laikomas jūsų raumenyse ir kepenyse, kol jums to reikia, tada jis suskaidomas į gliukozę, kurią galima naudoti kure.

Kai maždaug 1 500 gliukozės molekulių jungiasi, jie sudaro celiuliozę, kuri yra pagrindinė augalų struktūrinė sudedamoji dalis. Jūs valote celiuliozę valgydami sveikus grūdus, vaisius ir daržoves, tačiau jūsų virškinimo sistema negali sugriauti, nes ji yra tokia stipri molekulė – pagrindinė medienos sudedamoji dalis yra celiuliozė, taigi jame pateikiama jėgos idėja. Tačiau tai svarbu jūsų mityboje, nes ji didžiąja dalimi padidina jūsų išmatą ir skatina reguliarumą. Kai vadinamas mitybos komponentu, celiuliozė vadinama pluoštu.

Cukrus sudaro krakmolai, glikogenas ir celiuliozė, ir visi šie dalykai yra angliavandeniai. Žodis “angliavandeniai” reiškia šių molekulių struktūrą kaip turinčią anglies molekulę, prijungtą prie vandens molekulių – iš esmės visi angliavandeniai turi tą pačią cheminę sudėtinę paprastųjų cukraus sudėtį, tačiau skiriasi tai, kaip cukrus yra susieti ir kiek ten yra yra. Angliavandeniai yra gyvybiškai svarbi jūsų dietos dalis ir turėtų sudaryti nuo 40 iki 60 procentų jūsų maisto. Per mažai angliavandenių, ir jūs pajusite vangumą, nes jūsų kūnas neturės kuro, kurio reikia energijai gaminti. Per daug angliavandenių, ir jūsų kūnas laikys visą perteklių, ir jūs baigsite fatter. Jūsų suvartojimas priklauso nuo jūsų poreikio, kurį turite pateikti į savo kūną – sėdimuosius žmones reikia labai nedaug angliavandenių, o sportininkams reikia labai daug.

Cukrus

Krakmolas

Celiuliozė

Angliavandeniai