“Wilton” tortas, skirtas dydžiui

“Wilton” yra kompanija, kuri parduoda tiekimo dekoravimo ir kepimo pyragus ir siūlo dekoravimo klases klases. Vėlyvos tortos ar vakarienės pyrago, skirto mėsai maitinti, pjaustymas labai skiriasi nuo pjaustymo tortą, pagamintą jūsų artimajai šeimai. Aptarnavimo dydžiai yra žymiai mažesni, kad būtų maitinamas didžiausias žmonių skaičius. Mažesni patiekalai taip pat užtikrina, kad tortas nebūtų baisus, kad galėtų maitinti visus svečius. “Wilton” pateikia pyrago pjovimo gidus, kurie rekomenduoja didesnius patiekalų dydžius vakarėlių pyragams nei vestuvių tortams.

Vestuvių pyragas

“Wilton” siūlo įvairių formų vestuvių tortų pjovimo gidus. Wilton apibūdina apvalios, kvadrato, širdies, žiedlapių, ovalios, šešiakampės ir paisley vyrukų tortas. Paprastai vestuvių pyragas turi aukščiausią pakopą, kad būtų pašalinta prieš patiekiant ir užšaldyta, kad jaunikis ir jaunikis galėtų pasidalinti savo pirmosiomis jubiliejaus proga. Šis lygis nėra įskaičiuotas į visas pyrago porcijas. Vestuvių tortų gabaliukai paprastai yra 1 colių 2 colių.

Apvalios pakopos

Išėmę viršutinį pakopą, supjaustykite žiedą aplink pyrago išorėje, išmatuoję 2 colius nuo išorinio krašto ir supję visą ratą aplink pyragą. Iškirpkite šį išorinį žiedą į 1 colių gabalus visame kelyje. Pakartokite šį procesą, kol pasieksite centrą. Supjaustykite centrinę šerdį kaip pyragą lygiomis pleištimis. 6 colių pakopa pagamina 12 porcijų, 8 colių pakopa pagamina 24 porcijas, 9 colių pakopa suteikia porcijas, 10 colių pakopa pagamina 38 porcijas, 12 colių pakopa pagamina 56 porcijas, 14 colių pakopos derlius 78 porcijos ir 16 colių pakopa pagamina 100 porcijų.

Aikštės paklodės

Kvadratinės pakopos yra šiek tiek lengviau supjaustytos nei apvalios, nes kiekvienas gabalas yra tokio paties dydžio ir formos. Jei norite supjaustyti kvadrato pakopą, nesvarbu, koks dydis, išmatuokite 2 colius nuo išorinio krašto ir supjaustykite pyragui. Vykdykite pjaustytus 1 colio skiltelėmis ir pakartokite, kol ištraukiamas visas pyragas. 8 colių kvadratinis pyragas yra 32 porcijos, 10-colių pyragas yra 50 porcijų, 12 colių pyragas yra 72 porcijos, 14 colių pyragas yra 98 porcijos ir 16 colių kvadratinį pyragą sudaro 128 porcijos.

Formos pakopos

Formos pakopos skiriamos skirtingai, priklausomai nuo formos. Ovalai, šešiakampiai ir paisley pakopos yra supjaustyti lygiai kaip kvadratinės pakopos. Supjaustykite širdies pyragas pusiau viduriu išilgai, tada pusiau pločio, kad sudarytumėte ketvirčius. Iškirpkite per pusę perpus išilgai ir išimkite 1 colio gabaliukus. Kiekvieno gabalo dydis išlieka maždaug 1 colio ir 2 colių.

Pusryčių pyragaičiai, pavyzdžiui, patiekiami gimtadienio vakarėliuose, kūdikių dušai ir kiti renginiai, turi didesnius patiekalų dydžius nei vestuvių pyragai. Paprastai vakarienės pyragai supjaustomi į gabalus 1 1/2 colio 2 colių. Pjaudami vakarėlio pyragą, supjaustykite taip pat, kaip ir vestuvinį pyragą, bet 1 1/2 colių gabaliukais vietoj 1 colių pjūvių. Šalies šeimininkė visada gali prašyti didesnių pjūvių, nors porcijų kiekis tarkime sumažės, jei bus didesnės porcijos.

Partijos pyragaičiai