Vandens svoris ir pilvo pūtimas su hipotiroidizmu

Kai jūsų skydliaukė nesukuria pakankamų hormonų, gali išsivystyti hipotirozė, taip pat vadinama nepakankama skydliaukė. Pasak MayoClinic.com, moterims, vyresniems nei 50 metų, labiausiai rizikuojama vystytis hipotirozei. Bendras skausmas, nutukimas, širdies susirgimai ir nevaisingumas yra dažni ligos šalutiniai reiškiniai, jei jie nėra gydomi. Vandens svorio padidėjimas ir pilvo pūtimas, ypač jūsų veidas, gali parodyti ankstyvo sutrikusio skydliaukės požymių.

Svorio priaugimas

Kuo stipresnis jūsų hipotirozė, tuo daugiau vandens svorio galite gauti. Pasak Amerikos Amerikos skydliaukės asociacijos, didžioji dalis svorio, kurią gaunate iš nepakankamos skydliaukės, yra pagaminta iš vandens ir druskos. Pernelyg didelis svorio padidėjimas – daugiau nei 10 svarų. Tačiau paprastai tai nėra dėl jūsų skydliaukės. Vidutinis vandens svoris, kurį gausite dėl skydliaukės hormonų pusiausvyros sutrikimo, yra nuo 5 iki 10 svarų. Bet koks kitas perteklius, kurį jūs nešiojate, yra dėl perdozavimo.

Kiti simptomai

Nors skysčių susilaikymas yra vienas iš labiausiai paplitusių skydliaukės požymių, yra ir kitų požymių, kad jums gali būti būklė. Jūs galite turėti mažą energijos lygį, ypač prabudus ryte. Galvos skausmas, šaltų rankų ar kojų, lėtinis vidurių užkietėjimas, trapūs nagai ir sausa oda yra kiti simptomai, susiję su hipotireozė. Jums gali būti raumenų skausmai ir sąstingis, depresija ir didelis cholesterolio kiekis. Moterys gali patirti sunkesnius menstruacijos ciklus nei paprastai.

Svorio metimas

Jūs išgirsite viršutinį vandens svorį, kai gausite skydliaukės hormonus, kad gydytumėte savo būklę. Svorio netekimas vis tiek yra apie 10 procentų viso jūsų kūno svorio. Bet koks kitas svorio padidėjimas, kurį galbūt turėjote, yra dėl to, kad vartojote daugiau kalorijų nei deginate, kaip ir žmonės, kuriems nėra hipotirozmo. Hipotyroidizmas yra būklė, kuri vystosi lėtai per tam tikrą laikotarpį, ilgą laiką po to, kai nustatėte blogus mitybos įpročius. Remiantis Amerikos skydliaukės asociacija, jei esate nutukęs, po gydymo jūs negalite patirti jokio reikšmingo svorio.

Dieta

Skydliaukės vaistai gali būti naudojami prarasti vandens perteklių, net jei jūs neturite hipotirozės. Tačiau praktika yra pavojinga ir gali sukelti papildomų komplikacijų, tokių kaip medžiagų apykaitos sutrikimai. Remiantis Amerikos skydliaukės asociacija, nors skydliaukės hormonai gali padidinti svorio kiekį, jūs prarandate daugiau, nei tik dietos, vandens masė paprastai grįžta, kai nustosite vartoti papildų.