Trijų dienų kolonoskopija

Jūsų gastroenterologas gali rekomenduoti laikytis trijų dienų protokolo rengiant kolonoskopiją. Pasak “Tidewater” Gastroenterologijos asociacijų, prieš maţesnes dietos prieš kolonoskopiją pagerėja žarnyno valymas, leidžiantis atlikti išsamesnį egzaminą. Trijų dienų protokolas reikalauja, kad dieta būtų mažai distiliuojama dvi dienas, o po to – po skaidraus skysčio. Labai svarbu laikytis konkrečių nurodymų, kuriuos jūsų gydytojas teikia jūsų asmeninei situacijai, nes ne kiekvienas gydytojas rekomenduoja kiekvienam pacientui tą patį protokolą.

Dietos pokyčiai

Kolonoskopija yra bandymo gydytojai, kurie atlieka žvilgsnį į žarnyno gleivinę. Tai padeda nustatyti bet kokias anomalijas, pvz., Augimą vadinamą polipu. Jei nepastebėta, polipai kartais gali sukelti rimtą ligą. Kad gydytojas aiškiai matytųsi į savo storąją žandikaulį, prieš kelias dienas turite laikytis nedidelės spartos, mažiausią likučių kiekį. Šios dietos rūšys padeda sumažinti išmatų išmetimą ir maisto likučių kiekį jūsų dvitaškyje. Gydytojai dažnai nurodė jums susilaikyti nuo kieto maisto prieš dieną prieš procedūrą ir toliau mažinti likučius.

Mažai likusių maisto produktų

Mažai liekanos liekanos dieta gali būti rafinuota balta duona ir makaronai, taip pat rafinuoti karšti grūdai, tokie kaip ryžių grietinėlė. Pasirinkite vaisių sultis be minkštimo, melionų, prinokusių bananų ir konservuotų vaisių – išskyrus ananasus. Eikite į tradicinius arba konservuotus daržoves, išskyrus sąraše “vengti”. Galite turėti kiaušinius, sklandų žemės riešutų sviestą be riešutų, gerai paruoštą mėsą, sūrį, jogurtą, pieną ir kitus pieno produktus. Leidžiami užkandžiai: želatina, pudingas, kremas ir šerbetas. Taip pat leidžiama naudoti kavą, arbatą ir gazuotus gėrimus.

Didelis likučių kiekis maisto produktams išvengti

Jums reikės vengti maisto produktų, kurių sudėtyje yra daug ląstelienos, arba kad kitu būdu padidėtų likučių kiekis jūsų gaubte. Pasak “MidSouth” gastroenterologijos centro, turėtumėte atsisakyti visaverčių duonos, javų ir pastų, žalių arba virtų daržovių arba daržovių su sėklomis. Be to, vengti žieminių skvošo, žirnių, brokolių, Briuselio kopūstų, kopūstų, svogūnų, žiedinių kopūstų, keptų pupelių, raugstų kopūstų ir kukurūzų. Kiti maisto produktai draudžiami: riešutai ir sėklos, žalieji arba džiovinti vaisiai, visos uogos, figos, dainos, razinos, slyvos, kukurūzai, marinuoti agurkai, pagardai, alyvuogės, rudieji ar laukiniai ryžiai, bulvių oda, tofu ir džiovintos pupelės, žirniai ir lęšiai.

Skaidrūs skysčiai dieną prieš

Dėl aiškios skystos dietos reikia vengti gerti ką nors raudonos, violetinės ar oranžinės spalvos. Galite turėti aiškių skysčių, tokių kaip sultinys, buljonas ar konsommė, tačiau reikia vengti produktų, pagamintų iš prieskonių ar džiovintų maisto dalelių. Jūs galite turėti želatiną, skonį ledu, skaidrus vaisių sultis be minkštimo, soda, arbatos ir juodos kavos be grietinės. Venkite pieno, alkoholinių gėrimų ir nektaro ir gerkite daug vandens.