Pledonų kiaušinių mityba

Nors JAV vištienos kiaušiniai yra beveik tokie pat visur, o pomidorų kiaušiniai sudaro svarbią dalį kelių virtuvių, jie dažniausiai vartojami Kolumbijoje. Jie yra daug mažesni nei vištienos kiaušiniai, todėl valgant iš jų reikia valgyti keletą kartų, jie vis tiek ateina pakrautas su maistinėmis medžiagomis, kurios naudingos jūsų sveikatai. Pulverio kiaušiniai, palyginti su vištienos kiaušiniais, yra didesni negu viščiukų kiaušiniai, nes jie yra didesni, o kai kurie žmonės gali kelti pavojų sveikatai.

Pagrindai: kalorijos ir makroelementai

Kepimo kiaušiniai yra mažai kalorijų. Penkių kiaušinių porcijoje yra tik 71 kalorijų – 4 procentai jūsų dienos kalorijų suvartojimo standartine 2000 kalorijų dieta ir beveik tokia pati kaip vienas didelis vištienos kiaušinis. Kiekviena pomidorų kiaušinių porcija suteikia 6 gramų baltymų, kad būtų išlaikyta jūsų odos ir plaukų sveikata. Paukščių kiaušiniuose taip pat yra 5 gramų riebalų, iš jų 1,6 gramo sočiųjų riebalų vienoje porcijoje. Kadangi sotieji riebalai gali padidinti cholesterolio kiekį kraujyje, o tai, savo ruožtu, prisideda prie širdies ligų, tu turi valgyti putpelių kiaušinius nuosaikiai.

Cholinas ir vitaminas A

Pomidorų kiaušinių pridėjimas į dietą padidina jūsų suvartojamą vitaminą A, taip pat choliną. Jūsų kūnas remiasi cholinu, palaikydamas sveikas ląstelių membranas ir remdamasis nervų sistemos veikimu. Vitaminas A turi savo sveikumo pranašumus, įskaitant pagerintą imuninę funkciją ir sveiką regėjimą. Pasak medicinos instituto, kiekvienoje porai iš putpelių kiaušinių yra 119 miligramų cholino ir 244 tarptautiniai vienetai. Tai sudaro 22 procentus kasdieninio cholino ir 8 procentų vitamino A suvartojamo kiekio vyrams. Ir 10 procentų rekomenduojamo dienos cholino ir vitamino A kiekio moterims.

Geležis ir selenas

Paukščių kiaušiniai taip pat tarnauja kaip puikūs kai kurių svarbių mineralų šaltiniai. Jie yra daug seleno ir siūlo dar geležies nei vištienos kiaušiniai. Geležis leidžia jums gaminti adenozino trifosfatą – tai cheminė medžiaga, kuri degalus kasdieniai funkcionuoja jūsų ląstelėms, o selenas aktyvuoja fermentus, kuriuos turi jūsų skydliaukė. Jūsų kūnas taip pat remiasi geležimi, kad padėtų raudonųjų kraujo ląstelių funkcijai, ir turi seleno raumenų medžiagų apykaitai ir maitina kraujagysles. Kiekviena pomidorų kiaušinių derva suteikia 1,6 miligramus geležies – 20 procentų ir 9 procentai rekomenduojamų paros vyrų ir moterų dienos dozių – taip pat yra 26 procentai rekomenduojamo dienos seleno kiekio, teigė Medicinos institutas . Priešingai, didelis vištienos kiaušinis yra tik 0,9 miligramo geležies.

Cholesterolio susirūpinimas

Pulverių kiaušiniai yra dideli cholesterolio kiekį, o kiekvienas poravimas padidina cholesterolio vartojimą 380 miligramų. Pasak Amerikos širdies asociacijos, tai yra daugiau nei 300 miligramų limitas, kuris nustatytas daugumai žmonių, o beveik du kartus didesnis nei 200 miligramų dienos dozė, rekomenduojama žmonėms, sergantiems didelio cholesterolio ar širdies liga. Poodinių kiaušinių cholesterolis gali padidinti cholesterolio kiekį kraujyje, ypač jei esate jautrus cholesterolio kiekiui kraujyje. Valgykite pjuvenų kiaušinius, kaip retkarčiais gydykite, kad išvengtumėte reguliariai viršijančio dienos cholesterolio kiekį.