Pavojus išgerti 32 oz vandens iš karto

Jūsų kūnas yra sudarytas iš apie 60 procentų vandens. Kiekvienai kūno sistemai reikia vandens, kad ji veiktų efektyviai. Pagal MayoClinic.com, vanduo padeda išplauti toksinus, pernešti maistines medžiagas į ląsteles ir suteikia drėgną ausų, nosies ir gerklės aplinką. Tačiau per daug vandens gerti gali būti problemų ir net mirtina. Gerti 32 oz. Vienu metu gali būti per daug vandens, priklausomai nuo situacijos.

Per trumpą laiką geriamojo vandens perteklius gali sukelti hiponatremiją, o tai reiškia, kad kraujyje yra mažai druskos. Jei inkstai negali pakankamai greitai nuplauti vandens iš savo kūno, vanduo užtvindys vietas, kuriose druskos koncentracija yra didelė, būtent, jūsų ląstelėse. Sunkūs hiponatremijos atvejai gali sukelti apsinuodijimą vandeniu ir mirtį.

Sveikos inkstai, ramūs, gali filtruoti vandenį iš kūno iki 1000 ml per valandą, kuris yra apie 34 oz. Daugelis atvejų, kai apsinuodijimas yra vandens, yra ne vien tik geriamojo vandens perteklius, teigia Džordžtauno universiteto medicinos centro medicinos pirmininkas Josephas Verbalisas. Jis taip pat teigia, kad hormono vasopresijos padidėjimas dažnai pasireiškia ekstremalių fizinių krūvių streso metu, pvz., Vykstant maratonui. Šis hormonas primena inkstus, kad išsaugotų vandenį. Jei geriate net 32 ​​oz. Vandens, esant šiai būklei, gali pasireikšti vandens hiponatremija.

Jūsų rizika, kai geriate 32 oz. Vandens vienu metu gali skirtis atsižvelgiant į jūsų padėtį. Ieškokite painiavos, sumažėjusios sąmonės, haliucinacijos, koma, traukuliai, nuovargis, galvos skausmas, dirglumas, apetito praradimas, raumenų spazmai, raumenų silpnumas, pykinimas, neramumas ir (arba) vėmimas. Jei turite vieną ar daugiau iš šių simptomų, nedelsdami kreipkitės į savo sveikatos priežiūros paslaugų teikėją.

Jei žaidžiate bet kokią sportinę veiklą labai konkurencingai, gerkite sportinius gėrimus, kad jūsų elektrolitai būtų subalansuoti. Tačiau būkite atsargūs ir tai darydamas. Pasak Verbalio, tol, kol esate sveikas ir jūsų vidinis troškulio rodiklis nėra slopinamas dėl senyvo amžiaus ar narkotikų, didžiųjų sporto renginių metu jūs turite gerti tik troškulį.

Reikšmė

Rizika

Simptomai

Patarimai