Nėštumo metu vartojamas natrio nitratas

Jūs tikriausiai žinote, kad nėštumo metu reikia vengti tam tikrų maisto produktų. Alkoholis yra ribotas, ir dauguma akušerių rekomenduoja apriboti kofeiną. Dėl bakterijų užteršimo svarbu vengti neišdirbtos ar žalios mėsos. Tačiau įdomu tai, kad nėštumo laikotarpiu kai kurios visiškai paruoštos mėsos netaikomos, ypač tos, kuriose yra nitratų.

Reikšmė

Natrio nitratas ir natrio nitritas yra druskos junginiai, kurie naudojami kaip konservantai mėsoje. Kadangi jie yra ir oksidatoriai, o tai reiškia, kad jie pašalina elektronus iš cheminių jungčių ir sukelia molekulių pertraukimą, jie gali sunaikinti DNR ir kitas kritines molekules bakterijose. Tai slopina bakterijų augimą, todėl natūralios druskos suteikia puikių mėsos konservantų. Deja, šie konservantai taip pat reaguoja su tam tikromis mėsos sudedamosiomis dalimis, gaminančiomis potencialiai kenksmingus junginius, ypač besivystančiam kūdikiui.

Reakcija

Daugiausia susirūpinimą keliančių sveikatos problemų, susijusių su mėsos konservantais, iš tikrųjų yra orientuota į natrio nitritą, o ne į natrio nitratą. Deja, jūsų kūnas gali paversti nedidelę natrio nitrato dalį, kurią valgote, į natrio nitritą, o tai reiškia, kad natrio nitratas sukelia tas pačias problemas kaip natrio nitritas. Nitritai, paaiškinkite Drs. Mary Campbell ir Shawn Farrell savo knygoje “Biochemija” gali reaguoti su junginiais, vadinamais antriniais aminais, kad gamintų kancerogenines medžiagas, ty vėžį sukeliančias medžiagas.

Rūpesčiai

Nitratų reakcija formuojant nitritus, o vėliau ir nitritus su antriniais aminais kelia susirūpinimą dėl to, kad mėsa yra turtingas antrinių aminų šaltinis. Todėl, kadangi mityboje mėsos konservantai dažniausiai patiria nitratus, kai valgote konservuotą mėsą su nitratais, jūs vartojate visus ingredientus, kurių reikia kancerogeniniams junginiams gaminti. Savo knygoje “Koncepcija, nėštumas ir gimdymas” dr. Miriam Stoppardas paaiškina, kad kancerogenai jūsų organizme gali sukelti vėžį tiek jums, tiek ir, jei esate nėščia, dar negimusio vaiko.

“Expert Insight”

JAV ligų kontrolės ir prevencijos centrų filialas (CDC), vadinamas Toksinių medžiagų ir ligų registro agentūra, pažymi, kad nėščios moterys yra vienos grupės, labiausiai jautrios toksiškam nitratų ir nitritų poveikiui. CDC tyrimai su nitratais ir nitritu užterštu geriamuoju vandeniu rodo, kad nitratai gali kerti placentą, darantys poveikį dar negimusiam vaikui, be to, jie daro įtaką motinai.

“Expert Insight”

Be jų kancerogeninio potencialo, nitratai kelia pavojų nėščioms motinoms ir kūdikiams, nes jie gali reaguoti su baltymų hemoglobinu, kuris tiekia deguonį iš plaučių į audinius. Kai nitratai tampa nitritais ir reaguoja su hemoglobinu, jie gamina modifikuotus baltymus, vadinamus methemoglobinu, paaiškina CDC. Tai neefektyviai deguonį tiekia, o tai kelia ypatingą susirūpinimą, jei esate nėščia, nes jūsų kūdikis priklauso nuo to, ar jūsų hemoglobinas paskirsto deguonį į placentą.