Moterys ir kalcio nuostoliai nėštumo metu

Nėščioms moterims ir žindyvėms reikia papildomų tam tikrų maistinių medžiagų. Dauguma sveikatos priežiūros specialistų rekomenduoja nėštumo metu ir maitinimo krūtimi maitinimo metu, kad atitiktų jūsų ir jūsų kūdikio mitybos poreikius, prenatalinių vitaminų ar multivitaminų vartojimą. Kalcis yra pagrindinė maistinė medžiaga nėštumo metu ir maitinant krūtimi.

Nėštumo metu jūsų kalcio kiekis gali būti išeikvotas, o jūs galite net prarasti kaulų masę, pagal “Perinatalinio ugdymo žurnalą”. Jūsų besivystančios vaiko kaulai ir toliau auga visą nėštumą. Jūsų kūdikis maistą perneša per jus ir jūsų mitybą. Jei jūsų dietai trūksta kalcio, jūsų kūdikis imsis iš jūsų visų kalcio, kad jis galėtų padėti jam augti. Tas pats pasakytina, kai maitinate krūtimi.

Kalcio praradimas gali sukelti daugybę sąlygų. Jei jūsų kūnas ilgą laiką atimamas iš kalcio, galite prarasti kaulų masę, paliekant kaulams silpnus ir trapumą. Kalcis padeda išlaikyti juos stiprus. Silpni kaulai gali padaryti jus labiau pažeidžiamus lūžius ir pertraukas. Jūsų dantys gali tapti silpni ir lengvesni, kol valgysite. Skaldyti dantys gali sulaužyti ir net nugriauti burną. Dantų ėduonis sukelia kitas komplikacijas, tokias kaip gingivitas, kuris gali sukelti širdies ligas. Jei nepakanka kalcio, jūsų kūdikis gali negauti pakankamai kalcio, kad jo kaulai vystytųsi ir gerai augtų.

Kalcio kiekis, kurio reikia visoms moterims, yra tas pats, nepaisant to, ar esate nėščia ir slaugote, ar ne. Kaip sako “Perinatalinio ugdymo leidinys”, jūsų kūnas koreguos nėštumo metu, kad įsitikintumėte, jog jūs ir jūsų kūdikis turi pakankamai kalcio. Pagrindinis veiksnys yra tai, ar jūs iš tikrųjų suvartojote pakankamai kalcio. Jei jūsų mityba paprastai neturi kalcio turtingo maisto, tu negali gauti pakankamai kalcio ir nei taps jūsų kūdikis. Jums reikia apie 1000 mg kalcio per dieną, tai atitinka tris ar keturis porcijos pieno produktų. Pieno patiekalas lygus vienai puodelio pieno, keturių supjaustytų sūrio kubelių, vieno puodelio jogurto arba vieno trečdalio taurės migdolų. Norint gauti tris porcijas per dieną, turėtumėte vartoti tris puodelius pieno arba 12 supjaustytų sūrio kubelių.

Jei esate laktozės netoleravimas, apsvarstykite alternatyvius būdus įtraukti kalcio į savo mitybą nėštumo metu. Lašiša, tofu, baltos pupelės ir kopūstai yra daug kalcio. Pasitarkite su savo sveikatos priežiūros specialistu dėl prenatalinio vitamino, multivitaminų ar kalcio papildymo, kad jūs ir jūsų kūdikis gautų reikiamą kalcio kiekį.

Kalcio nuostolis

Efektai

Suma

Apsvarstymai