Krūtinės raumenų atmaina

Jūsų krūtinės raumenys yra dideli raumenys jūsų krūtinėje, tęsiasi tiesiai nuo apykaklės kaulo žemyn per šešis viršutinius šonkaulius. Jūs naudojate savo krūtinės raumenis, kai sulaužote pečius ir pakeliate rankas ant galvos, pvz., Kai vaistinį preparatą dezodorantui darote. Krūtinės raumens štamas yra kaip ir bet kuris kitas raumenų štamas, ir daugeliu atvejų gali būti savarankiškai gydomas. Kreipkitės iš gydytojo nedelsdami kreipkitės medicinos pagalbos, jei jūsų raumenys stipriai išsivysto arba yra sunku kvėpuoti.

Priežastys

Pagrindinė krūtinės ląstos priežastis, kaip ir daugelis raumens kamienų, yra per didelis. Kultūristai ar tie, kurie dalyvauja plataus jėgos treniruotėse, labiau linkę į tokio pobūdžio sužeidimus dėl sunkiųjų svorių, kuriuos jie reguliariai kelia. Naudojimasis ar sunkiosios atrankos būdu, netinkamai pašildant, gali būti dar viena krūtinės ląstos priežastis.

Simptomai

Krūtinės skausmas gali būti ženklas, kad jūs įtempėte savo krūtinę. Jūsų rankos ir peties priekinė dalis taip pat gali pakenkti, ypač jei jūs pažeisti pectoralis pagrindinį sausgyslę kartu su raumenų įtempimu. Jums gali būti sunku judėti ranką, kai jūs įtempėte pecs. Pasak “Drugs.com”, lengvas raumenų štamas ar pirmosios laipsnio plyšys nesumažina raumenų jėgos, tačiau rimtesnės antrosios ir trečiosios laipsnių ašaros gali sukelti raumenų silpnumą ir funkcijos netekimą.

Gydymas

Pagrindinis gydymas krūtinės raumenų atmaina visų pirma apima poilsį – laikinai sustabdyti savo treniruotes ir leisti raumenų išgydyti. Apšvietimas srityje gali sumažinti uždegimą ir kontroliuoti jūsų skausmą. Sporto sužalojimo klinika siūlo, kad dvi savaites atsipalaiduotų ir įšaldytų raumenis, o jūsų krūtinėje ir liemens srityje tvirtinimo kompresinius tvarsčius, kad ir toliau būtų patinimas. Jei ir toliau patirs skausmą, kreipkitės į gydytoją. Sunkios raumenų ir sausgyslių ašaros gali prireikti chirurginio įsikišimo, jei savikontrolės priemonių nepakanka.

Prevencija

Prieš pradėdami dirbti, galite ištempti savo krūtinę, kad išvengtumėte raumenų nuovargio. Krūtinės plėvelė, kurią galite padaryti namuose, padeda atpalaiduoti raumenis. Sustokite, kad viena kūno pusė būtų šalia sienos. Sulenkite alkūnę – artimiausią sieną – ir apatinę rankos ir rankos dalį pastatykite ant sienos. Pasukite žingsnį į priekį, laikydami ranką ant sienos ir pasukite savo kūną, kad atsidursite nuo savo rankos. Laikykite poziciją iki 30 sekundžių, jausitės riešo pūslelėse.