Koks skirtumas tarp niacino ir niacinamido?

Jūs rasite tiek niaciną, tiek niacinamidą kaip papildą, ir abu yra vitamino B-3 formos. Tam tikrais tikslais jie gali būti vartojami keičiantis, tačiau kai kuriems gydymams reikalingos skirtingos vitamino formos. Prieš bandydami vieną iš šių papildų visada pasikonsultuoti su gydytoju, kad įsitikintumėte, jog vartojate teisingą formą, patikrinkite vaistų sąveiką ir vertintumėte bet kokio šalutinio poveikio riziką.

Identifikavimas

Pasak nacionalinių sveikatos institutų, niacinas, nikotino rūgštis ir niacinamidas sudaro vitaminą B-3. Šioje formoje randama grūdų, mielių, pieno, mėsos, žuvies, kiaušinių ir žalių daržovių. Amidas yra cheminis junginys, turintis karbonilo grupę arba C = O, kuri yra susijusi su azoto atomu.

funkcijos

Jūsų kūnas gali konvertuoti niaciną į niacinamidą. Jūsų kūnas taip pat daro niacinamidą iš triptofano, kuris yra gyvūninės kilmės maisto produktuose esantis amino rūgštis. Tačiau niacinamidas, kurį gamina iš triptofano, apima tik nedidelį kiekį jūsų kūno poreikių, teigia “The Real Vitamin and Mineral Book” autoriai Shari Lieberman ir Nancy Pauling Bruning.

Funkcija

Niacinui ir niacinamide yra tokia pati funkcija, kai jie vartojami kaip vitaminai, sako Andrea J. Mattiussi ir Diane Blais “Kanados medicinos asociacijos leidinyje”. Abu yra vandenyje tirpi. Tačiau jų farmakologinės savybės skiriasi. Pavyzdžiui, didelės niacino dozės gali sukelti odos paraudimą. Tačiau niacinamidas neturi tokios pačios vazodialinacijos ar kraujagyslių padidėjimo poveikio, kad niacinas yra toks, todėl jis nevartoja odos. Tai yra puiki alternatyva, kai gydytojas užkerta kelią niacino trūkumui gydyti ar gydyti pellagra, kuri gali būti kenčianti dėl vitamino B-3 trūkumo, Blais ir Mattuissi pastabą. Tačiau Nicinamidas gali sukelti hiperhidrozę arba pernelyg didelį prakaitavimą.

Potencialus

Pagal jo vaidmenį riebalų metabolizme, niaciną galima vartoti aukštam cholesterolio kiekiui gydyti, tačiau, atsižvelgiant į Liebermaną ir Bruningą, niacinamidas šiuo tikslu neveikia. Kai niacinas įveda amidų grupę, jo cholesterolio kiekį mažinantis poveikis yra slopinamas, sako Dr Paulas Chonello iš Toronto, Ontario, “Kanados medicinos asociacijos žurnale”. Niacinamidas gali būti naudingas osteoartrito gydymui, pasak nacionalinės Sveikatos institutams, tačiau prieš rekomendaciją dėl šio vartojimo gali prireikti išsamesnės studijos; tik kraujotakos sutrikimams rekomenduojama niaciną, sako Bruningas ir Liebermanas.

“Expert Insight”

Niaciną ar niacinamidą galima naudoti psichinių sutrikimų, tokių kaip depresija ir nerimas, gydymui. Tai paprastai daroma kartu su kitais vaistiniais preparatais, pažymi Bruningas ir Liebermanas. Pasak autorių, bet kuri forma taip pat gali būti naudojama fiziniam ar emociniam stresui spręsti.