Kokių riešutų išvengti tulžies pūslės problemų

Jūsų tulžies pūslė yra mažas organas, esantis po kepenimis. Tulžies pūslė kaupia tulžį, kurią gamina kepenys, kad padėtų riebalams virškinti. Jei turite tulžies pūslės problemų, reikėtų vengti maisto produktų, kurių sudėtyje yra daug riebalų, todėl tulžies pūslelinė neturi dirbti taip sunku. Jei turite tulžies pūslės ligą, pasitarkite su savo gydytoju dėl rekomenduojamo maisto sąrašo.

Maistas, kurį reikia vengti

Merilando medicinos centro universitetas rekomenduoja pašalinti trans-riebalus iš dietos, jei yra tulžies pūslės liga. Kitiems maisto produktams išvengti reikia rafinuotų maisto produktų, raudonos mėsos ir alkoholio. Jei turite kokių nors maisto alergijų, tai gali sukelti tulžies pūslės problemų. Pasak dr. Ronaldo Hoffmano, riešutai yra bendra alergija maistui. Kreipkitės į savo gydytoją dėl maisto alergijos tyrimų, kad nustatytumėte, kokių rūšių riešutai yra alergiški, kad žinotumėte, kuriuos iš jų išvengti.

Skirtingi riebalų tipai

Maiste yra trys pagrindiniai riebalų tipai. Pasak Mayo klinikų, nesočiosios riebalai gali padėti pagerinti cholesterolio kiekį ir sumažinti širdies ligą bei 2 tipo diabeto riziką. Perdirbti maisto produktai dažnai yra sintetiniai riebalai, vadinami trans-riebalais. Šio tipo riebalai gali padidinti jūsų “blogą” cholesterolio kiekį, mažinti gerą cholesterolio kiekį ir padidinti savo tikimybes dėl tulžies pūslės problemų. Sotieji riebalai paprastai yra gyvūninės kilmės produktuose ir gali padidinti diabeto ir širdies ir kraujagyslių ligų riziką bei padidinti bendrą cholesterolio kiekį.

Riešutai

Visi riešutai yra daug riebalų. Tačiau riešutų riebaluose daugiausia yra nesočiųjų riebalų, kurie yra sveiki riebalai. Jei turite tulžies pūslės problemų, venkite riebalų, kurių sudėtyje yra daug sočiųjų riebalų. Patikrinkite etiketes, kad jūsų riešutai neturėtų trans-riebalų. Šie riebalų tipai sukelia tolesnį tulžies pūslės darbą. Pasitarkite su savo gydytoju, kad nustatytumėte, kiek riebalų galite vartoti su tulžies pūslės liga.

Tyrimai

2004 m. Paskelbtame “Vidaus ligos klinikoje” paskelbtame tyrime nustatyta, kad dieta, kurios sudėtyje yra nesočiųjų riebalų, sumažino vėžiu esančių tulžies akių ligų riziką. Tyrėjai sekė 45 756 vyrams, kurie 1986 m. Neturėjo tulžies akmenligės ligos. Dalyviai kiekvieną dvejų metų tyrimo laikotarpiu atliko klausimyną. Po 14 metų stebėjimo tyrėjai padarė išvadą, kad vyrai, kurie valgė daug polinesočiųjų ir mononesočiųjų riebalų, turėjo mažesnę galūnių ligų riziką, o tai reiškia, kad nesočiosios riebalai gali padėti tulžies pūslės funkcijai.