Kodėl reikia imtis cinko ir magnio papildų?

Cinkas ir magnis yra būtinos mineralinės medžiagos, kurias jūsų kūnas reikalauja iš jūsų kasdienės dietos. Magnis yra gyvybiškai svarbus kiekvienam organui, įskaitant širdį, raumenis, inkstus ir kaulus. Cinkas atlieka pagrindinį vaidmenį normaliam vystymuisi ir augimui, o jūsų imuninė sistema veikia optimaliai. Retas yra cinko ar magnio trūkumas. Tačiau jūsų gydytojas gali rekomenduoti vartoti papildymus dėl mitybos priežasčių arba padėti gydyti ir užkirsti kelią tam tikroms sveikatos sąlygoms.

Sumos ir šaltiniai

Gydytojas gali rekomenduoti cinko ir magnio papildus, jei turite labai mažai maistingą maistą. Suaugusiesiems reikalinga nuo 310 iki 400 miligramų magnio per dieną. Šis mineralas randamas įvairiuose maisto produktuose, pavyzdžiui, sveikuose grūduose, žaliosios lapinės daržovės, riešutai, sėklos, bananai, bulvės ir šokoladas. Cinkas randamas mažiau maisto produktų, įskaitant raudonąją mėsą, naminius paukščius, austrių, pupelių, nevalytų grūdų ir pieno. Tačiau reikalinga tik pėdsakų suma; suaugusiesiems turėtų būti skiriama 8-12 miligramų cinko per dieną.

Magnio trūkumo priežastys

Pasak Merilendo medicinos centro, mažas magnis dažniausiai yra dėl sveikatos būklės. Tai žarnyno virusai, kurie sutrikdo magnio pusiausvyrą sukeldami viduriavimą ar vėmimą ir virškinimo ligas, tokias kaip dirgliosios žarnos sindromas, trukdantis jo absorbcijai. Diabetas, pankreatitas, didelis skydliaukės kiekis ir inkstų liga gali sukelti magnio trūkumą. Be to, galite gauti magnio trūkumą dėl perteklinės kavos, alkoholio, soda, druskos, prakaitavimo ir ilgo streso.

Gydymo sąlygos su magnezija

Magnis taip pat yra medicininis naudojimas. Merilando medicinos centro universitete pažymima, kad magnis per veną, per kraują, skiriamas nėščioms moterims gydyti aukštą kraujospūdį ir traukulius, būklę, vadinamą preeklampsija ir ekslampsija. Magnio papildai taip pat gali padėti sumažinti priešmenstruacinio sindromo simptomus, tokius kaip pilvo pūtimas, nemiga ir kojų patinimas.

Alkoholio ir cinko trūkumas

Jei geriate alkoholio perteklių, gydytojas gali rekomenduoti cinko papildus. Pasak “Nacionalinių sveikatos institutų”, alkoholis trukdo cinko kiekiui, kurį jūsų organizmas sugeria ir padidina, kiek jis praranda. Daugelis alkoholikų taip pat prastai maitina, dėl to atsiranda cinko trūkumas.

Sveikatos gerinimas cinku

Cinkas vaidina pagrindinį vaidmenį imuninėje sistemoje ir žaizdoms gydyti. Nacionaliniai sveikatos institutai pažymi, kad jie gali padėti gydyti odos opas asmenims, kurie turi mažą cinko kiekį. Be to, Pasaulio sveikatos organizacija rekomenduoja gydyti viduriavimą vaikams, ypač besivystančiose šalyse, su 10-14 dienų cinko doze. Pagyvenę žmonės taip pat gali gauti cinko papildų. Tyrimai rodo, kad 80 miligramų cinko kartu su kitais vitaminais ir mineralais gali padėti išvengti su amžiumi susijusių geltonosios dėmės degeneracijos, dėl kurios gali atsirasti regėjimo praradimas.

Kadangi cinkas yra svarbus imuninės sistemos mineralas, jis buvo susijęs su šalčio ir gripo priemonėmis. “Bioscience Reports” pažymi, kad naudojant gerklės lazgas, kuriose yra cinko, septynias dienas anksčiau buvo lengviau šalinti simptomus. Tyrimai nėra įtikinami dėl šio poveikio, tačiau reikia daugiau tyrimų apie cinko vartojimą norint įveikti peršalimą.

Cinkas ir šaltis