Kodėl moliai auga juodi plaukai?

Nesvarbu, ar tai vadinasi moliu, ar grožio ženklu, daugelis žmonių mano, kad pigmentuota vieta ar audra yra mažiau graži, kai iš jo auga plaukai. Pigmentinės dėmės ir išsiveržimai susideda iš odoje esančios ląstelės, vadinamos melanocitu, tipo. Šie pigmentus gaminantys ląstelės suteikia mūsų odai savo spalvą, o kai melanocitų grupės daug kartu kaupia kartu, jos gamina mažą tamsesnę, dažnai išaugintą zoną, vadinamą bendru molu. Jei plauko folikulas būna klasterizuotų melanocitų viduryje, gali atsirasti plaukų, kurie gali būti juodos ar kitos spalvos, ertmės. Plaukai iš tikrųjų yra iš folikulo – jis nėra pagamintas paties molio.

Plaukuotųjų molių reikšmė

Daugelis žmonių yra girdėję, kad plaukų molis dažniau būna vėžiu, nei kiti moliai, arba kad plaukai pašalinami gali sukelti ar sukelti vėžį. Šių teiginių moksliniai įrodymai nėra. Kadangi plaukai gaminami įstrigę plaukų folikulus, o ne paties molio, nei plaukų buvimas, nei jų pašalinimo procesas neturi įtakos tam, ar molis virsta vėžiu. Tačiau kitos molio savybės gali parodyti didesnę melanomos riziką, todėl svarbu, kad jūsų gydytojas atkreiptų dėmesį į bet kokį neįprastą ar besikeičiančią molo.

Kada pamatyti daktarą

Nepriklausomai nuo to, ar jūsų molis turi plaukų, protingai tai stebėti ir ieškoti “ABCDE” ženklų, kurie gali reikšti vėžinius pokyčius. Pasižiūrėkite savo gydytoją, jei pastebėjote, kad jūsų molis turi ** asimetrišką ** išvaizdą, netaisyklingą ** sieną **, ** spalvą **, variaciją ar neįprastą spalvą, ** diametras ** didesnis už pieštuko trintuvo dydį arba * * Evoliucija **. Evoliucija reiškia pokyčius, tokius kaip niežulys, kraujavimas, krasto ar padidėjęs dydis. Taip pat turėtumėte apsilankyti pas gydytoją, jei po 30-ųjų gimtadienio atsiras naujos molekulės.