Bealkoholiniai elektrolitai dviratininkams

Nesvarbu, ar esate elito konkurentas ar pramoginis dviratininkas, jums reikia geros mitybos, kad galėtumėte paremti savo mokymą ar lenktynes. Paprastai elektrolituose nėra cukraus ar kalorijų, tačiau elektrolito gėrimai dažnai yra cukraus šaltiniai. Cukrus nekenksmingi elektrolitiniai produktai gali būti geri pasirinkimai, siekiant užkirsti kelią svorio didėjimui, nes jūs išlaikote savo gebėjimą naudotis ir sutelkti dėmesį.

Natris ir kalis

Elektrolitai yra būtini mineralai, reguliuojantys jūsų organizmo vandens balansą. Natris ir kalis yra pagrindiniai elektrolitai, kurie turi būti susirūpinę, jei esate dviratininkas, nes galite juos prarasti dėl didelio prakaitavimo. Remiantis Medicinos instituto duomenimis, tinkama suvartojama dauguma sveikų žmonių yra 1500 miligramų natrio ir 4700 miligramų kalio per dieną. Šiuos poreikius galite patenkinti įprastu maistu, tačiau elektrolito gėrimas gali būti naudingas intensyvaus fizinio krūvio metu.

Kriterijai

Pasak Ajovos valstijos universiteto, be cukraus turinčio elektrolito gėrimo turėtų būti 50-179 miligramų natrio per 8 uncijos. Taip pat turėtų būti 30-50 miligramų kalio. Nors kofeinas gali priversti jus pajusti daugiau energijos, nes jis yra stimuliatorius, pats saugiausia pasirinkti elektrolito gėrimą be kofeino, nes jis gali sukelti skrandžio skausmą, kai važiuojate dviračiu. Gazuoti gėrimai taip pat gali sukelti skrandžio sutrikimą. Jei elektrolito gėrimo sudėtyje yra cukraus pakaitalų kaip saldiklių, įsitikinkite, kad jie yra saldikliai, kuriuos jums patinka vartoti. Pavyzdžiui, stevia gali būti saugi nėščioms moterims.

Privalumai

Hiponatremija yra galimai mirtina būklė, kuri gali pasireikšti ištvermės sportininkams, kurie geria per daug vandens be elektrolitų. Be cukraus elektrolitai gali užkirsti kelią hiponatremijai, nedidinant svorio, nes jose yra mažai kalorijų arba be kalorijų. Jie dažnai turi saldus skonį, kuris gali būti patrauklus, kai esate sunkios dviračių seanso viduryje, o kai kurie bealkoholiniai elektrolitų gėrimai yra papildyti papildomomis maistinėmis medžiagomis.

Apsvarstymai

Anot Ajovos valstijos universiteto, jei planuojate važiuoti mažiau nei 60 minučių, greičiausiai nereikia papildyti elektrolitu. Vietoj to, jūsų prioritetas turėtų būti skysčio pakeitimas vandeniu. Sūrūs užkandžiai per dieną gali papildyti natrio vartojimą, todėl treniruotės metu jūs mažiau tikėtumėte, kad jie išnyko. Panašiai galite išlaikyti savo kalio parduotuves, vartodamas didelio kalio maisto produktus, tokius kaip vaisiai, daržovės, pupelės ir pieno produktai. Kita vertus, jei ketinate ciklą ilgiau kaip 60 minučių, galbūt norėsite suvartoti elektrolito gėrimą su cukrumi, kad tiektumėte energiją.