10 geriausių odos produktų

Nors galite rasti daugybę receptų, susijusių su oda, maistu pagrįstų namų gynimo būdų – bananų kaukių ir avižų šveitimo, vadinamų dviem vietiniais vartojimais, yra tik vienas iš būdų pasiekti produktų sveikumą ir grožį, kuriuos galite išlaikyti savo Spintelė. Gamta aprūpino įvairiais maisto produktais, kurie gali padėti suteikti jums puikią odą, dirbdami iš išorės. Įtraukite šiuos skanius pyragus į savo mitybą ir žiūrėkite, kaip jūsų oda praranda raukšles ir įgauna švytėjimą.

Graikiniai riešutai yra supakuoti su nesudėtingomis ir svarbiomis omega-3 riebalų rūgštimis. Tarp jų daugelio kūno naudos jie padeda apsisaugoti nuo pažeidimų, kuriuos sukelia ultravioletinė spinduliuotė – pagalvokite apie juos kaip į natūralų apsauginį kremą, kurį galite valgyti. Kiti riešutai, tokie kaip migdolai, taip pat yra geras omega-3 riebalų rūgščių šaltinis.

“Avokadas” yra pagaminta iš naminių veido kaukių ingredientų, tačiau jis taip pat gerai dirba jūsų oda. Avokadas yra puikus vitamino E šaltinis, antioksidantas, kuris padeda odai ištaisyti save. Jo riebalų ir skysčių kiekis taip pat padeda išlaikyti jūsų odą drėkintu ir elastingumu.

Lašiša yra dar vienas maistas, užpildytas omega-3 riebiosiomis rūgštimis, apsaugančiomis nuo saulės žalos ir apskritai mažina uždegimą. Kitos riebios žuvys, tokios kaip sardinės ir skumbrė, taip pat yra geri omega-3 šaltiniai.

Mėlynės buvo supakuotos kaip “superfood” dėl jų gausios maistinės vertės. Viena vertus, jie yra supakuoti su antioksidantais, ypač vitaminais C ir E. Antioksidantai apsaugo jūsų kūno audinius ir padeda apginti žalą. Kitos uogos, įskaitant gervuoges, avietes ir braškes, taip pat yra daug odai tinkamų maistinių medžiagų.

Linų sėklos dažnai rekomenduojama padidinti mitybos skaidulų, kurias ji teikia, tačiau tai taip pat yra puikus šių vertingų omega-3 riebalų rūgščių šaltinis. Be to, linų sėkloje yra junginių, žinomų kaip lignanai, kurie taip pat veikia kaip antioksidantai.

Saldžiųjų bulvių oranžinė spalva suteikia savo slaptą maistinę naudą – ji yra pakrauta su beta karotinu, svarbiu antioksidantu. Tiesą sakant, beta-karotinas yra glaudžiai susijęs su retinoliu, anti-senėjimo junginiu, esančiu išgalvotuose veido produktuose.

Graikiniai riešutai

Avokadas

Lašiša

Mėlynės

Linų sėkla

Saldžioji bulvė

2006 m. “Mitybos leidinyje” paskelbtame Vokietijos mokslininkų atliktame tyrime nustatyta, kad ne tik šokoladas yra pilnas junginių, vadinamų flavonoidais, kurie veikia kaip galingi antioksidantai, bet reguliariai vartojantys tamsaus šokolado moterys turi geresnę odos tekstūrą, mažiau paraudimą ir geresnę odos hidrataciją. Nei tie, kurie studijavo, bet ne.

Špinatai yra supakuoti su visais Anti-Aging antioksidantų rūšimis, įskaitant vitaminus A, C ir E. Šis puikus lapinės žalia yra taip pat stiprus įvairių mineralų, tokių kaip magnis, šaltinis, kuris padeda išgydyti žaizdas ir kitus odos pažeidimus. Didelis vandens kiekis špinatu taip pat padeda išlaikyti jūsų odą hidratuotu. Kiti tamsūs lapai, žalumynai turi panašius odos palaikymo mitybos profilius.

Nors pomidorai, kaip ir daugelis maisto produktų, yra plačiai naudojami antioksidantų, tokių kaip vitaminas C, yra vienas antioksidantas, kuris ypač išsiskiria – likopenas. Likopenas yra junginys, kuris suteikia pomidorams raudoną spalvą, o jo nauda sveikatai – tai galinga apsauga nuo tam tikrų laisvųjų radikalų odos senėjimo. Virimo pomidorai padeda organizmui įsisavinti likopeną.

Šokoladas

Špinatai

Žalioji arbata yra dviejų klasių antioksidantų, žinomų kaip polifenoliai ir katechinai. Šie antioksidantai gali padėti apsaugoti žaliąją arbatą nuo odos vėžio ir padėti išlaikyti odos elastingumą.

Pomidorai

Žalioji arbata