Kas nutinka elektrolitų trūkumui?

Jūsų organizmui reikalingos kalcio, kalio, natrio ir magnio mineralinės medžiagos, skirtos normalioms biocheminėms funkcijoms atlikti, taip pat jie atlieka dvigubą vaidmenį kaip elektrolitai. Elektrolitai yra elektra užpildyti teigiami arba neigiami jonai, kurie palaiko nervų ir raumenų funkcijas, palaiko skysčių balansą ir reguliuoja kūno pH arba rūgščių ir šarmų pusiausvyrą. Jei jūs prarandate skysčius per prakaitą, šlapinimąsi, viduriavimą ar vėmimą, jūs taip pat praranda elektrolitą. Jei turite nepakankamą mitybą, elektrolitai taip pat gali trūkti. Dėl mažų elektrolitų gali kilti sunkių sveikatos sutrikimų ir gali kilti pavojus gyvybei.

Hipokalcemija

Mažas kalcio kiekis arba hipokalcemija dažniausiai sukelia nervų ir raumenų traukulių atsiradimą. Gali būti, kad jūsų rankose ir kojose yra kramtymas arba pirštų ir pirštų tirpimas ir tirpimas. Toks elektrolito trūkumas taip pat gali sukelti dirglumą, depresiją, painiavą ar rimtą dezorientaciją. Ilgalaikė hipokalcemija padidina jūsų vidurių užkietėjimo, pykinimo, apetito sutrikimo, vėmimo ir padidėjusio šlapinimosi riziką. Lengviais atvejais galite pakeisti šį elektrolitą kalcio turtingais maisto produktais, pavyzdžiui, pieno, lapuočių žalumynų ar grūdų grūdais. Jei vidutinio sunkumo ar sunkus trūkumas, gydytojas gali skirti kalcio piliules arba pasiūlyti infuziją.

Hipokalemija

Mažas kalio kiekis arba hipokalemija paprastai nepastebima tol, kol lygis nesikeičia. Nenormalus širdies ritmas, raumenų skaidulų pablogėjimas, raumenų silpnumas, nuovargis ir vidurių užkietėjimas charakterizuoja šio elektrolito trūkumą. Kai kuriais atvejais gali pasireikšti paralyžius ir ilgalaikė hipokalemija gali pakenkti jūsų inkstams, dėl to atsiranda inkstų nepakankamumas. Gerai subalansuota mityba, apimanti kalio turinčius maisto produktus, tokius kaip sėlenos, bananai, citrusai, pupelės ir žalios daržovės, gali apsisaugoti nuo mažo kalio kiekio. Ištaisant vidutinio sunkumo ir sunkią hipokalemiją, gali prireikti hospitalizuoti pakeisti elektrolitų ir prarastų skysčių, taip pat receptinių vaistų, skirtų išgydyti savo širdį ar inkstus nuo hipokalemijos.

Hiponatremija

Mažas natrio kiekis arba hiponatremija sukelia raumenų ir traukulių nuovargio, galvos skausmo, dirglumo, silpnumo ar spazmų simptomus. Sunkiais atvejais gali pasireikšti sąmonė ar sąmonė. Palaipsniui pilant natrio lašus paprastai pasireiškia vidutinio sunkumo simptomai, tačiau staigūs natrio kiekiai gali sukelti jūsų smegenų išsipūstą, dėl ko atsiranda koma ar mirtis. Hiponatremijos rizika padidėja, jei ištvermės metu geriate per daug vandens, tačiau nesate pakankamai natrio koncentracijos kraujo serume, kad balansuotumėte skysčius jūsų ląstelėse. Palaikykite natrio kiekį, tinkamą su maistu suvartojamą natūralaus natrio kiekį maisto produktuose, pavyzdžiui, šviežių produktų ir sveikų grūdų. Hospitalizacija ir intraveniniai skysčiai yra gydymas, kai staiga pasireiškia hiponatremija.

Papildomos pastabos

Mažas magnis yra mažiau paplitęs, tačiau jo atsiradimo atveju gali atsirasti nuovargis, silpnumas ir raumenų spazmai. Paprastai jūs patirsite šio elektrolito trūkumą kartu su žemu kitų. Jei gydote mažą magnio kiekį, jūsų dietoje gali būti vartojami receptiniai maisto papildai ir padidėję kiekiai iš maisto produktų, tokių kaip riešutai, pupelės ir grūdai. Išlaikykite elektrolitų pusiausvyrą, turintį maistinių medžiagų turtingą maistą ir reguliarų skysčių kiekį. Užkirsti kelią dehidracijai, drėkinant skysčiais, pvz., Elektrolitų turinčiais sporto gėrimais, prieš ir per griežtą fizinį krūvį. Venkite ilgalaikio šilumos poveikio ir, jei turite būti karšta temperatūra, paimkite vandenį ir sveikus užkandžius. Kai kuriais atvejais galbūt norėsite gerti sportinį gėrimą, kuriame paprastai yra elektrolitų.