Bananų ir dehidratuotų bananų mityba

Kai vienam gyventojui sunaudojama daugiau nei obuolių ir vynuogių, bananai jau seniai yra mėgstamiausi Amerikos vaisiai. JAV gyventojų surašymo biuras apskaičiavo, kad nuo maždaug 1990 m. Vidutinis amerikietis suvartojo beveik 25 svarus bananų per metus. Nenuostabu, kad šis atogrąžų importas yra pranašesnis už vietoje auginamus vaisius – bananai yra palyginti nebrangūs, plačiai prieinami, labai saldūs ir lengvai valgiami kelyje.

Švieži bananai

Bananai yra puikus energijos šaltinis ir geras kelių svarbių maistinių medžiagų šaltinis. Maždaug per 100 kalorijų vidutinis vaisių kiekis sudaro apie 27 gramus angliavandenių, šiek tiek daugiau nei 1 gramo baltymų ir mažiau nei pusė gramo riebalų. Ji taip pat tiekia 22 procentus ir 17 procentų dienos vertę atitinkamai vitaminams B-6 ir C, taip pat 12 procentų kasdieninių verčių, susijusių su maistinių skaidulų ir kalio kiekiu. Pasak JAV žemės ūkio departamento, vidutinis dydis bananų yra tas, kuris sveria apie 4 uncijos, o priemonės yra nuo 7 iki 8 colių ilgio.

Dehidratuoti bananai

Pasak USDA, švieži bananai gauna apie 75 procentus jo svorio. Džiovinimo procesas pašalina apie 96 procentus šio vandens kiekio, todėl dehidratuotos bananai yra kur kas labiau koncentruotas kalorijų ir maistinių medžiagų šaltinis nei šaltinis. Uncija už unciją, dehidratuoto bananų yra apie keturis kartus didesnė pluošto, kalio, angliavandenių, cukraus ir kalorijų nei šviežios veislės. Jie tik šiek tiek didesni vitamino B-6, tačiau daugiausia dėl to, kad tai yra vandenyje tirpus vitaminas. Dehidratuoti bananai yra apie 20 proc. Mažesni vitamino C, vandenyje tirpaus vitamino, kuris yra ypač jautrus šilumai.

Serviso dydžio klausimai

Kaip ir visi džiovinti vaisiai, standartinis dehidratuotų bananų porcijos dydis yra 1/4 puodelio. Tai prasminga, atsižvelgiant į tai, kad dehidruoti bananai yra apie keturis kartus didesni nei svorio ir tūrio. USDA teigimu, dehidratuotų bananų 1/4 puodelio porcijai yra apie 90 kalorijų, 22 gramai angliavandenių, 1 gramas baltymų ir mažiau nei pusė gramo riebalų. Jis teikia apie 10 procentų kasdienių kalio ir skaidulų verčių, tačiau daug mažiau reikšmingo 6 procentų vitamino B-6 dienos vertės ir menkai 3 procentų vitamino C dienos vertės.

Praleiskite žetonus

Pirminė džiovintų vaisių vartojimo nauda yra ta, kad jie yra daug ilgesnės už šviežią veislę ir apskritai yra maistingesnės, jei porcijos yra ribotos. Tačiau svarbu perskaityti gaminio etiketes, kad išvengtumėte didelės kalorijos produktų, kurių sudėtyje yra riebalų ir cukraus. Dehidratuoti bananai paprastai parduodami griežinėliais arba miltelių pavidalu, skirti vartoti receptus, o sveikuose produktuose yra tik vienas ingredientas: džiovinti arba dehidruoti bananai. Nesijaudinkite bananų “traškučių” su neišdirbtais džiovintomis vaisiais. Tokie produktai paprastai yra padengti aliejumi, cukru ir dirbtiniais skoniais. Pagal USDA, bananų traškučiai yra beveik šešis kartus didesnės kalorijų – ir 100 kartų didesnės riebalų – nei šviežių vaisių.