Alyvuogių lapų ekstraktas, greipfrutų sėklų ekstraktas ir mielių infekcijos

Mielių infekcijos sukelia grybelis vadinamas Candida albicans ir gali pasireikšti makštyje, burnoje, skrandžio odoje ar šlapimo takuose. Tiek alyvuogių lapų ekstraktas, tiek greipfrutų sėklų ekstraktas parduodami kaip antimikrobinės medžiagos, skirtos kovoti su įvairiomis infekcijomis, įskaitant mielių infekcijas. Tačiau alyvuogių lapų ekstraktas ir greipfrutų sėklų ekstraktas gali turėti rimtų šalutinių poveikių, todėl pasitarkite su gydytoju prieš pradėdami vartoti mielių infekciją.

Alyvuogių lapų ekstraktas

Pasak Merilendo universiteto Medicinos centro, arba UMMC, nuo 250 mg iki 500 mg azoto lapų ekstrakto galite vartoti kaip priešgrybelinį preparatą. Kadangi mielių infekcija yra sukelta grybelio, alyvuogių lapai gali būti naudingi kovojant, jei išjungtas. Tačiau UMMC konkrečiai nenurodo, kad alyvuogių lapų ekstraktas gali kovoti su mielių infekcijomis. 2003 m. Balandžio mėn. “Mycoses” paskelbtame tyrime buvo nurodyta, kad alyvuogių lapų ekstraktas gali veikti kaip antimikrobinis preparatas, kuris in vitro gali sugadinti Candida albicans. Rezultatai buvo perspektyvūs, bet ne galutiniai.

Greipfrutų sėklų ekstraktas

Greipfrutų sėklų ekstrakto produktai turi antimikrobines savybes, galinčias kovoti su mielių infekcijomis. Tačiau tik greipfrutų sėklų ekstrakto produktai, kurių sudėtyje yra pridėtų cheminių medžiagų, gali sėkmingai kovoti su infekcijomis, teigia mokslininkas Donal O’Mathuna, bioetologas ir žolių tyrėjas, kuris 1999-2009 m. Analizavo greipfrutų sėklų ekstrakto tyrimus “The Irish Times”. Greipfrutų sėklų ekstraktas gryname pavidale – sėklos ir minkštimas – nesudaro antimikrobinių savybių. Pagal O’Matunos apžvalgą daugelyje greipfrutų sėklų ekstrakto produktų sudėtyje yra papildomų dezinfekavimo priemonių ir konservantų, tokių kaip benzetonio chloridas, ir šios cheminės medžiagos gali kovoti su mielių infekcijomis.

Kitos gydymo galimybės

Mielių infekcijos paprastai gydomos receptiniais arba be recepto priešgrybeliniais vaistais. Tradiciniai priešgrybeliniai vaistai yra tabletės, kremai, makšties žvakučių ir tablečių pavidalu, geriamosios skalavimo ir peroralinės tabletės. Gyvybei pavojingų mielių infekcijų atvejų atveju gydytojas gali skirti į veną skirtus priešgrybelinius vaistus. Probiotikai, tokie kaip jogurtas, taip pat gali padėti kovoti su mielių infekcijomis.

Įspėjimai ir šalutiniai poveikiai

Alyvuogių lapai gali sumažinti cukraus kiekį kraujyje ir kraujospūdį. Jei vartojate vaistus cukriniam diabetui gydyti ar padidėjusiam kraujospūdžiui, pasitarkite su gydytoju prieš naudodami alyvuogių lapų ekstraktą mielių infekcijai gydyti ar dėl kitų priežasčių. Greipfrutai gali pavojingai sąveikauti su ilgu vaistų sąrašu, įskaitant kontraceptines tabletes, kalcio kanalų blokatorius, statiną, antidepresantus ir antihistamininius preparatus. Jei vartojate kokių nors vaistų, kreipkitės į savo gydytoją arba vaistininką, jei jie yra vaistų, kurių reakcija yra greipfrutų, sąrašą, šalutinis poveikis gali būti mirtina. Benzetonio chloridas, daugelyje greipfrutų sėklų ekstrakto produktų, gali sukelti žlugimą, traukulius ir komas.