Piktnaudžiavimo opiatu poveikis besivystančiam vaisiui

Apžvalga

Opiatai yra stiprūs vaistai, gauti iš aguonų augalų. Opiatai yra heroinas, morfinas, kodeinas ir opijaus. Kai kurie opiatai, tokie kaip morfinas ir kodeinas, naudojami skausmui malšinti, o kiti – piktnaudžiavimo vaistais. Kai nėščia moteris piktnaudžiauja opiatais, poveikis gali būti žalingas besivystančiam vaisiui.

Mažas gimimo svoris

Pasak Nacionalinio narkotikų prevencijos instituto, nėščios moterys nuo 15 iki 17 metų dažniausiai vartoja narkotikus nėštumo metu. Jaunos moterys šiame amžiuje dažnai turi kūno įvaizdžio problemų ir maistą nevalgo. Ši problema, kartu su opiatų vartojimu, gali sukelti negimusiam vaisiui klestėjimą. Tai reiškia, kad kūdikis nepasiekia tinkamo svorio, reikalingo norint išlaikyti didelį vystymosi greitį, kuris turėtų įvykti gimdoje. Mažas svoris svorio yra svarbus rizikos veiksnys, dėl vystymosi vėlavimo po gimimo. Remiantis 2000 m. Balandžio mėn. Dabartinėje nuomonėje “Akušerija ir ginekologija” paskelbtu straipsniu, tarpukario augimo aplinka yra svarbus vaiko vystymosi veiksnys po gimimo. Nepavykus gauti tinkamo augimo in-utero gali sukelti negyvagimius ir problemas, kurios gerokai viršija naujagimio periodą.

Priklausomybės

Naujagimiai, gimę motinoms, vartojančioms opiatus nėštumo metu, gimsta priklausomai nuo narkotikų. Naujagimiui kyla abstinencijos simptomai, tokie kaip pabudimas, dirglumas, drebulys, didelis spazmas ir viduriavimas. Kūdikis, kuris pasitraukia iš opiatų, gali laikinai sustabdyti kvėpavimą, nepatirti svorio ir netinkamai slaugyti krūtinėje. Šie kūdikiai turi būti atidžiai prižiūrimi ir ypač rūpimi, kol jie pasitraukia.

ŽIV / hepatitas C & B

Pasak Nacionalinio narkotikų prevencijos instituto, moterims, vartojančioms heroino, kyla didelė rizika užsikrėsti ŽIV, dėl kurios atsiranda AIDS, hepatitas C ir hepatitas B. Yra žinoma, kad dalijimasis adatomis, pakartotinis švirkštų ir kitų priemonių naudojimas yra šios ligos. Narkotikai piktnaudžiaujantys nėščios moterys turi neigiamą nuomonę ir dažnai patiria didelę riziką seksualiai elgtis, todėl jiems kyla pavojus užsikrėsti infekcinėmis ligomis. Šios ligos per placentą gali būti perduotos negimusiam kūdikiui. Pasak Ligų kontrolės ir prevencijos centrų, ŽIV perdavimo sparta yra apie 25 proc., Kai moteris nenaudoja antiretrovirusinių vaistų. CDC taip pat praneša, kad ne ŽIV užsikrėtusios moterys perduoda hepatito C virusą 5-6 proc. Nėštumų. Moterų, užsikrėtusių ŽIV 18,7 proc., Dažnis yra didesnis.