Koks yra tinkamas cinko ir vario santykis sveiko maisto papilduose?

Cinkas ir varis yra mikroelementai, maistinės medžiagos, kurias jūsų organizmas reikalauja nedideliu kiekiu. Jūsų gydytojo rekomenduojamas kiekis šių mineralų yra svarbus, ypač dėl to, kad cinko perteklius sukelia vario trūkumą. Šiuos mikroelementus galima įsigyti iš maisto produktų ir maisto papildų. Išgerkite juos tabletes tik tuo atveju, jei gydytojas sako, kad jums reikia papildų. Laikykitės dozės, kurią ji skiria išlaikyti tinkamą cinko-vario santykį.

Standartinis santykis

Pasak “William Cameron Chumlea” ir jo bendraautorių, “raumenų mitybos sutrikimai” autoriai teigia, kad “cinko-vario santykis yra 15-1”. Turi “ribotą poveikį vario įsisavinimui”. Taigi maisto papildų gamintojai mano, kad tai saugu.

Vario trūkumas

Kai pernelyg didelis cinko kiekis, jūsų organizme pradeda kauptis baltymas, vadinamas metalotioninu. Kaip tai daro, jis taip pat pritvirtina prie vario, neleidžiantis jūsų kūnui sugerti mikroelementą. Gautas vario trūkumas pasireiškia kaip anemija, neurologinės problemos ir mažas baltųjų kraujo ląstelių skaičius, kuris silpnina jūsų imuninę sistemą.

Specifinis cinko suvartojimas

Jungtinėse Amerikos Valstijose rekomenduojama paros dozė cinkui yra 11 miligramų suaugusiems vyrams. Suaugusios moterys turi vartoti po 8 mg cinko kasdien. Rekomendacija asmenims iki 18 metų svyruoja nuo 2 iki 11 miligramų cinko, atsižvelgiant į jo amžių ir lytį.

Specifinis vario įsisavinimas

Rekomenduojamas dieninis vario įsisavinimas priklauso nuo amžiaus grupių, bet ne pagal lytį JAV. Vario porcijos taip pat yra matuojamos mikrogramais, o ne miligramais. Nuo 19 metų amžiaus jums reikia 900 mikrogramų vario per parą. Nuo gimimo iki 18 metų asmenims reikia kasdien 200-890 mikrogramų vario. Kuo jaunesnis, tuo mažiau vario jums reikia.