Koks geriausias būdas virti vienuolius?

Nors daugelis namų virėjų ir jūros gėrybių mėgėjams yra susipažinę su geriausiais kepimo būdais, skirtais raudoniesiems lašiukams, menkėms ir oranžinėms grubiai, mažiau yra susipažinę su velniukais – šiauriniuose Atlanto vandenyno vandenyse randama baltos spalvos žuvimi. Vienos žuvies uodega – vienintelė žuvies dalis, kurioje yra pakankamai minkštimo, kad ją būtų galima vartoti induose – yra sveikiausia, kai jos yra iškeptos, virtos, skrudintos ar keptos. Nepriklausomai nuo virimo metodo, suplanuokite maždaug 8-10 minučių virimo laiką kiekvienam colio storio filtrui. Žuvis yra pagamintas, kai plonas virvutė arba peilis gali pertraukti pačią storiausią žuvies dalį su mažu pasipriešinimu, o vidinė kūno dalis yra nepermatoma.

Apiplovimas yra sveikiausias būdas gaminti vienagalius, nes nereikia papildyti jokių riebalų. Vienos žuvies velvio filosas bet kokiu skysčiu, iš atsargų į vyną į vandenį, pomidorų padažu arba kelių skirtingų rūšių mišinys, prieskoniais prieskoniais ir prieskoniais. Padažykite padažą į vakuuminį nuosėdų padažą, įdėkite jūrų velnią į padažą, šaukštu visiškai uždėkite žuvis ir leiskite virti, kol žuvys pateks į ploną peiliuką. Prieš pridėdami skysčio, papildomą skonį galite įdėti į bulvių dėžę alyvuogių aliejuje supjaustytą bulvių svogūną, tačiau turėkite omenyje, kad tai padidins kalorijų skaičių ir bendrą riebalų kiekį gatavo indo.

Kepimas yra dar vienas mažai riebalų, labai skonio būdas virti velnio žuvis, ypač jei naudojate mononesočiųjų aliejų, pavyzdžiui, alyvuogių aliejų, kuris yra susijęs su bendrojo cholesterolio kiekio sumažėjimu ir manoma, kad jis gali sumažinti širdies ir kraujagyslių ligų riziką. Įdėkite filė į supjaustytą indą, purškiamą nelipniu purškimu ir švelniai nuplaukite alyvuogių aliejumi, tada pabarstykite druska, pipirais ir jūsų pasirinktais prieskoniais. Nuplaukite filė ne daugiau kaip keturias colius nuo pašildyto šilumos šaltinio, kol viršūnės bus gerai paruoštos, paprastai apie devynias minutes per colio storį. Kad įsitikintumėte, jog žuvys tolygiai ramina, pasukite broilerių puodelį kas dvi minutes.

Panašus į broilinimą, kepimas yra dar vienas su sveikata susijęs būdas paruošti velnio žuvis, jei naudojamas mononesočiųjų arba polinesočiųjų aliejų virimo procese – geriausia alyvuogių, žemės riešutų, rapsų, dygminų arba kukurūzų aliejaus. Šildykite orkaitę iki 425 laipsnių F, švelniai kepkite kepimo indą, padėkite filė į indą, išmaišykite aliejumi, pabarstykite druska, pipirais ir prieskoniais ir kepkite maždaug 10 minučių arba 15 minučių, priklausomai nuo Filos storis. Norėdami išstumti išpjovą, bandykite kepti bulves kepimo indelyje 30-40 minučių, tada laikydami vienos bulves ant bulvių ir virkite 10 minučių.

Monkfish yra viena iš nedaugelio žuvų, pakankamai tvirta, kad galėtų laikyti savo groteles, ir tai pasisekė, nes grilis yra dar vienas puikus pasirinkimas mažai riebalų gaminti. Padauginkite filė su savo oda nepažeista ir padengti juos alyvuogių aliejumi, prieskoniais, pavyzdžiui, druska ir pipirais, ir patrinkite su česnaku. Šildykite grotelę – tiek anglis, tiek duonos griliai – gerai, kol jis yra labai karštas, tada įdėkite jūrų velnią, odą į viršų. Virkite žuvis šone apie penkias minutes, tačiau naudokite metalinę grotelės mentelę, kad švelniai atsikratyti filė kas kelias minutes, kad būtų išvengta lipnių. Griliuokite žuvį penkias minutes kitoje pusėje ir padėkite.

Nors sauteing nėra širdies sveikiausia galimybė virti vienos rūšies žuvis, naudojant mononesočiųjų arba polinesočiųjų aliejų, kad sūdyti filė vietoj sviesto išlaikys prisotintus riebalus ir cholesterolio kiekį. Kruopščiai supjaustytos velvetos filė, prieš valgio gaminimą drėkinkite žuvį druska, kad susidarytumėte drėgmės perteklių. Šaltą daržovių arba alyvuogių aliejų laikykite užklijuotoje keptuvėje, filėles nuvalykite popieriniais rankšluosčiais, pabarstykite daugiau druskos ir šviežiai maltos paprikos ir gaudykite žuvis paprastuosiuose miltuose. Kuko velnias didžiuliai karštyje, apie penkias minutes vienoje pusėje. Jei pageidaujate ekstra traškios filoso, galite išmesti žuvį dviem sumuštuose kiaušiniuose po medžio drožimo, tada dar kartą padėkite filė su miltais prieš įdėdami į keptuvę, tačiau šis žingsnis padidins žuvų riebalus ir Cholesterolio kiekis.

Brakoniavimas

Sumušimas

Skrudinimas

Grilis

Sauteing