Kodėl miltai penimi?

Valgydami maistą, pagamintą iš miltų, nebūtinai bus sumažintas riebalų kiekis, dėl to ar kitų maisto produktų padidės svoris. Mėsos rūšis, kurią valgote, taip pat svarbu, todėl renkantis protingai, kad padėtų jums likti liesos ir plonas. Geriausios jūsų sveikatos ir liemens pasirinkimo galimybės – tai sveiki grūdų miltai, tokie kaip kviečiai ir rugiai.

Kalorijų turinys

Yra tik vienas būdas gauti kūno riebalų: valgydamas daugiau kalorijų nei degina. Nesvarbu, ar šios kalorijos pagamintos iš miltų ar iš bet kokio kito maisto, jūsų kūnas saugo bet kokią energiją, kurios nereikia kaip riebalų. Už kiekvieną 3500 kalorijų perteklius jūs gaunate apie 1 svarą. Dėl perspektyvos, 1 uncija duonos, pagamintos iš rafinuotų kviečių miltų, yra maždaug 77 kalorijų, o 1 grietinėlė duonos, pagamintos iš kviečių miltų, yra apie 71 kalorijų. Pyragai, keksai ir kiti miltų produktai, pagaminti su cukrumi ir riebalais, turi daug daugiau kalorijų, pavyzdžiui, šokolado pyrago gabaliuke gali būti daugiau nei 500 kalorijų, bet ne dėl miltų.

Baltųjų miltų bėdos

Kalorijų skaičius, balti miltai gali prisidėti prie svorio padidėjimo, priversdami valgyti daugiau kalorijų per dieną. Jūs greitai virškiate rafinuotus grūdus, dėl ko cukraus kiekis kraujyje padidėja, o po to – avarija. Jei cukraus kiekis kraujyje išeikvotas, jūsų kūnas trokšta daugiau degalų, todėl galite pasiekti daugiau energijos turinčio maisto. Dažnai esate alkanas daugiau rafinuotų angliavandenių, todėl žalingas ciklas, kuris gali paskatinti svorio padidėjimą. Priešingai, sveiki grūdai yra pakuojami su pluoštu, kuris padidina sūrumą ir sulėtina cukraus absorbavimą į kraują.

Plakimas pilvo riebalų

Remiantis “American Journal of Clinical Nutrition” 2008 m. Paskelbtu tyrimu, riebalų rūgščių pasirinkimas per rafinuotas versijas taip pat gali turėti įtakos pilvo riebalams. Mokslininkai sakė vienai dietų grupei, kad visi jų grūdai būtų sveiki ir kita grupė būtų visiškai Išvengti sveikų grūdų. Nors abi grupės neteko svorio, visa grūdų grupė prarado daugiau riebalų iš pilvo.

Miltai jūsų dietoje

Angliavandenių šaltiniai, tokie kaip miltai, yra svarbi subalansuotos mitybos dalis, todėl neapsunkinkite jų, nes bijo riebalų. Jungtinių Amerikos Valstijų Žemės ūkio departamento “Chooseapp” gairėse rekomenduojama valgyti 6 uncijos grūdų kiekvieną dieną. Tai gali būti iš miltų pagamintų maisto produktų, tokių kaip duona ir pastos, arba iš ryžių, kukurūzų arba kinono. Per “Chooseapp” rekomendacijas, bent pusę grūdų turėtų būti gautos iš grūdų šaltinių.