Kas yra geriausias dalykas, norint atsikratyti randų ant mano kojų?

Nors daugelis žmonių susidaro žaizdas, kurios sudaro randas įvairiose srityse, randai paslėptose vietose gali nesukelti tokio paties nelaimingo atsitikimo, koks yra jūsų kūno vietose, pvz., Jūsų kojose. Jei randai silpnina kojų išvaizdą, galite pasinaudoti keliais gydymo būdais. Jūsų dermatologas gali padėti jums nustatyti geriausią kojų gydymo būdą, priklausomai nuo jūsų randų savybių.

Priežastys

Pasak Amerikos akademijos dermatologijos, randai formuojasi, kai jūsų oda taiso žaizdas nuo nelaimingų atsitikimų, ligų ar chirurgijos. Odos ant kojų gali atsirasti randus nuo kirpimo skutimosi metu, ant aštrų ar grubių paviršių, ar net nuo vėjaraupių pažeidimų. Tolesnė saulės spinduliuotė gali sukelti randų patamsėjimą, padidindama kontrastą tarp kojų randų ir sveikos odos. MedlinePlus duomenimis, veiksniai, kurie gali turėti įtakos randų formavimui, yra jūsų žaizdos vieta ir dydis, taip pat jūsų amžius ir raukšlės tendencija.

Nustatymai

Jūsų randų apimtis, rando vieta ir amžius gali padėti nustatyti geriausią randų gydymą. Namuose gydant randas yra be recepto gaminių, kuriuose yra silikono. Šie produktai yra geliai ir tvarsčiai. Veiklioji medžiaga gali padėti sumažinti storį ir sušvelninti skausmą, susijusį su randomis. Medicininiai gydymo būdai yra kortizono injekcijos, chirurginiai pratimai, minkštųjų audinių užpildai ir gydymas lazeriu.

Apsvarstymai

Amerikos dermatologų akademija rekomenduoja, kad kai kurie randai savaime išsilygtų per šešis iki 18 mėnesių. Taikant pamatų makiažą, kuris atitinka likusį koją, gali padėti slėpti randą, kol jis išgydomas. Nors silikono tvarsčiai gali sumažinti kai kurių randų išvaizdą, galite nenorėti jų dėvėti ant jūsų kojų. Kai kuriuose medicininiuose procedūrose gali prireikti kelis apsilankymus, ir dažnai tai yra atkūrimo laikotarpis, kad žaizdos laikas būtų tinkamai išgydomas.

Klaidingos sąvokos

Nors randų gydymas gali padėti jūsų kojoms tapti sklandžiau ir patrauklesnis, Amerikos dermatologų akademija rekomenduoja, kad randų gydymas ne visiškai pašalintų randą, o pažeistas audinys nepasikartotų į ankstesnę būklę. Apdorojimas paprastai padeda sumažinti pastebėtą žalą, likusią nuo žaizdų.

Įspėjimai

Nenaudokite riebalinio audinio. Kūno apsauginio dangalo trikdymas gali sukelti infekciją ir formuoti papildomą rando audinį. Greitas gydymas gilių ar nelygių žaizdų ant kojų gali padėti jūsų odai išgydyti teisingai, sumažindamas jūsų galimybes sukurti didelius, negerius randus, kai žaizdos gydosi.