Jogurtas ir insulinas

Jogurtas gaminamas fermentuojant pieną ir yra geras žarnyno draugiškų probiotikų šaltinis. Daugelis su sveikata susijusių žmonių įtraukia jogurto paros dozę į savo mitybą, sumaišydami ją su pusryčių javais, šviežiais vaisiais, riešutais arba linų sėklomis, valgydami pati arba naudodami paprastą jogurtą, kad paruoštumėte paną ir marinatą. Tačiau, jei esate susirūpinę dėl savo insulino lygio, jogurtas ir pieno produktai apskritai gali būti ne jums tinkamas pasirinkimas.

Jogurto mitybos faktai

Maistinė vertė gali skirtis nuo vieno prekės ženklo į kitą priklausomai nuo riebalų kiekio, jei jame yra tikrojo cukraus arba dirbtinio cukraus, arba jei jis yra aromatizuotas. Žvilgsnis į parduodamo jogurto prekės ženklą yra geriausias būdas nustatyti, kiek gramų angliavandenių ir cukrų randama vienai porcijai. Pagal USDA nacionalinių maistinių medžiagų duomenų bazę, 4-oz. Individuali nerafuro talpyklos, vaisių skonio jogurto sudėtyje yra 108 kalorijos ir 21,6 g angliavandenių, tuo pačiu be cukraus pakaitalo pagamintų neriebalinių jogurto patiekalų yra 52 kalorijos ir 9,2 g angliavandenių. 4 oz. Mažai riebalų paprasto jogurto patiekalas yra 71 kalorijų ir 8 g angliavandenių. Kaip palyginimo pagrindą, duonos gabaliuke yra apie 15 g angliavandenių.

Angliavandeniai ir insulinas

Pagrindinis veiksnys, įtakojantis jūsų insulino lygį, yra angliavandenių, kuriuos jūs valgote, kiekis, taigi, kuo daugiau jodo jūs valgote ir kuo daugiau angliavandenių ir cukraus yra jūsų jogurtas, tuo daugiau insulino gamins jūsų kasą, tuo didesnis jūsų insulino lygis. Jei paprastai vartojate savo jogurtą su kitais maisto produktais, kurių sudėtyje yra angliavandenių, pavyzdžiui, šviežių arba džiovintų vaisių, pusryčių grūdų, avižinių dribsnių, ekstra cukraus, medaus ar sirupo, jūsų didesnis angliavandenių suvartojimas paskatins iš jūsų kasos išsilaisvinti daugiau insulino.

Pieno ir insulino

Kaip to reikalaujama “Mark’s Daily Apple”, be to, kad padidinsite insulino kiekį dėl jo sudėtyje esančių angliavandenių, baltymų kazeinas ir išrūgų, esančių jogurte, taip pat gali paskatinti daugiau insulino išsiskyrimo. Pienas ir sūris, bet ne grietinėlė ir sviestas, taip pat turi tas pačias savybes, nes juose yra tokie patys insuliną stimuliuojantys baltymai. Dėl to jūsų insulino lygis padidins daugiau, nei paprastai padidėtų valgant jogurtą, nei valgant kitą maistą su panašiu angliavandenių kiekiu.

Mažinkite insulino lygius

Aukštas insulino kiekis yra nepageidaujamas ir gali sukelti atsparumą insulinui. Jei žinote, kad esate atsparus insulinui, dažnai tinka žmonėms su dideliu liemens apskritimu, metaboliniu sindromu, prediabetu, diabetu arba policistinių kiaušidžių sindromu, turėtumėte pakeisti savo mitybą, kad sumažintumėte insulino kiekį. Nors jogurtas gali būti iš dalies atsakingas už jūsų insulino lygio padidėjimą, tikriausiai didžiausias kaltininkas yra angliavandenių turinčių maisto produktų, tokių kaip pridėto cukraus, desertų, saldžių gėrimų, duonos, makaronų, ryžių ir kitų grūdų. Valgykite paprastą jogurtą ir įpilkite šviežių vaisių, riešutų ar riešutų sviesto, kad skonio nepridėtų cukraus ir sumažintų insulino išsiskyrimą iš kasos. Sumažinkite dietos metu sunaudotą angliavandenių kiekį iš grūdų ir cukraus, o jūsų insulino lygis sumažės, o jūsų jautrumas insulinui pagerės.