Išrūgų izoliatas ir išrūgų mišinys

Išrūgų baltymas gaunamas iš karvės pieno ir gali būti atskirtas nuo pieno sūrio gaminimo proceso metu. Išrūgų baltymų izoliatas yra labiau išgrynintas išrūgų baltymų, kurių sudėtyje yra daugiau baltymų, beveik nėra angliavandenių arba riebalų. Išrūgų baltymų izoliatai dažniausiai naudojami išrūgų baltymų mišiniuose.

Išrūgų koncentratas

Išrūgų baltymai yra pagaminti džiovinant medžiagą, likusį po to, kai skysta pieno dalis yra filtruojama. Šis produktas paprastai vadinamas išrūgų baltymų koncentratu. Išrūgų baltymų koncentratas gali svyruoti nuo 30 iki 80 procentų baltymų. Išrūgų baltymų koncentratas yra visų išrūgų baltymų biologinių komponentų.

Išrūgų izoliatas

Išrūgų baltymų izoliatas susidaro toliau perdirbant išrūgų baltymų koncentratą, naudojant metodus, vadinamus jonų mainų ar kryžminio mikrofiltravimo metodu. Gryno išrūgų baltymų izoliato riebalų ir angliavandenių kiekis iš esmės nėra toks pats. Be to, išrūgų baltymų izoliatas paprastai neturi laktozės ar pieno cukraus. Būti tokia gryna baltymų forma daro išrūgų baltymą patrauklų kai kuriems asmenims, kurie domisi svorio ar raumenų formavimuisi. Tačiau dr. Charlie Seltzer į “Built Lean” svetainę pažymi, kad išrūgų baltymų izoliatas yra taip išgrynintas, kad jis sukelia tam tikrų peptidų praradimą, o tai reiškia, kad teoriškai jis gali būti nepalankioje padėtyje, sveika, lyginant su išrūgų koncentratu, kurio sudėtyje yra šių Komponentai.

Privalumai ir trūkumai

Išrūgų baltymų izoliatai organizme absorbuojami greičiau nei koncentratai, todėl jie gali būti puikus pasirinkimas po treniruočių papildymo. Tačiau Seltzer taip pat pastebi, kad išrūgų baltymų izoliatas gali taip pat paveikti insulino kiekį, todėl žmonės, norintys stebėti jų insulino kilimą, gali norėti išvengti išrūgų izoliato. Išrūgų baltymų izoliatas taip pat kainuoja daugiau nei išrūgų koncentratas, nes jis turi būti papildomai perdirbamas.

Išrūgų mišiniai ir palyginimai

Sudėtinė išrūgų baltymų versija yra išrūgų koncentratas ir išrūgų izoliatas. Tai yra viena iš labiausiai paplitusių išrūgų baltymų miltelių versijų, nes ji yra pranašesnė už išrūgų izoliato ir jos grynumo pranašumą, palyginti su išrūgų koncentratu. Vienas iš populiariausių išrūgų baltymų mišinio sudėtyje yra 24 gramai baltymų 31,5 gramų šaukštelyje, todėl jo svoris sudaro 76 proc. Baltymų. Vienas iš populiariausių išrūgų baltymų koncentrato prekės yra 20 gramų baltymų 40 gramų šaukštelyje, todėl jo masė sudaro 50 procentų baltymų. Viena iš gryno išrūgų baltymų izoliato miltelių sudėtyje yra beveik 90 procentų baltymų pagal svorį.