Cukrus vs cukrus žaliavoje

Su rafinuotu cukrumi, kuriame yra mažai tuščių kalorijų, daugelis žmonių siekia sveikesnių būdų saldinti savo meniu. Vienintelis variantas, kuris pagal savo pavadinimą gali atrodyti kaip natūrali ir maistinga alternatyva, yra Cukrus žaliavoje, turbinodinio cukraus prekės ženklas. Tačiau skirtumai tarp cukraus ir cukraus žaliavose yra nedideli, o jų poveikis jūsų sveikatai iš esmės yra tas pats.

Perdirbimo metodai

Daugumai kelionių nuo lauko iki stalo rafinuotų cukraus ir cukraus žaliavoje atliekami panašūs perdirbimo būdai. Abi saldikliai prasideda kaip cukranendrės, kurios iš pradžių surenkamos, o po to išspaudžiamos, kad atskirtų cukranendrių sultis iš augalo pluošto. Norėdami ištempti drėgmę ir tamsią, kvapią melasą, sultis valo keliais filtravimo, garinimo, virimo ir centrifugavimo etapais. Gauto cukraus kristalai laikomi turbinado arba “žaliuoju” cukrumi – forma, parduodama kaip Cukrus Žaliavoje. Norint paversti žaliavinį cukrų rafinuotu stalo cukru, produktas papildomai plovinamas, filtruojamas, apdorojamas ir džiovinamas, kad pašalintų priemaišas ir pašalintų likusį melasos spalvą ar skonį.

Maistinė vertė

Mitybos požiūriu, tiek įprasto cukraus, tiek cukraus žaliavoje yra nedideli vitaminų ir mineralų kiekiai. Remiantis USDA Nacionaline maistingųjų medžiagų duomenų baze, 1 arbatinis šaukštelis iš granuliuoto balto cukraus lentelės suteikia 16 kalorijų ir juose yra tik šiek tiek kalcio, geležies, kalio, natrio, cinko ir riboflavino. Tas pats cukraus kiekis Žaliavoje yra 18 kalorijų ir šiek tiek didesnis, tačiau vis dar nereikšmingas maistinių medžiagų lygis: 1 miligramas kalcio, 0,02 miligramo geležies, 1 miligramas kalio ir beveik neaptinkami magnio, fosforo, natrio ir cinko kiekiai. Nei reguliarus cukrus, nei Cukrus žaliavoje jūsų mitybai nėra daug maistinės vertės, išskyrus angliavandenius ir kalorijas. Pavyzdžiui, norint patenkinti rekomenduojamą kalcio paros dozę, ji užimtų daugiau nei 20 puodelio cukraus žaliavos.

Kulinarijos naudojimas

Nepaisant panašaus mitybos kiekio, cukrus ir cukrus žaliavoje virtuvėje nebūtinai yra keičiami. Kadangi cukraus žaliavoje atliekama mažiau valymo pakopų nei įprastai baltojo cukraus, du saldikliai nežymiai skiriasi: “Cukraus žaliavoje” kai kurie iš savo pirminių melasos atspalvių, panašūs į labai lengvą rudąjį cukrų, gali turėti įtakos recepto skoniui. . Be to, cukraus žaliavoje yra didesnis drėgmės kiekis ir didesnis granulių dydis nei įprastas cukrus, o tai daro įtaką tai, kaip jis derinamas su kitais ingredientais. Kaip sako pyragas virėjas Nicole Weston, šiurkščiavilnių cukrų, pavyzdžiui, cukraus žaliavoje, reikia ištirpinti daugiau drėgmės, todėl sausesnės tešlos ir sunkiau pasiekti “kreminės” poveikį receptams. Norėdami padėti žaliaviniam cukrui elgtis kaip balto stalo cukrus, “Weston” rekomenduoja naudoti maisto perdirbimo įmonę, kad jį išlygintų iki geresnio nuoseklumo arba pridedant keletą arbatinių šaukštų vandens, kad pakeistumėte prarastą drėgmę receptuose. Jei naudojate kavą ar arbatą, gerai sumaišykite, kad cukrus ištirptų.

Poveikis sveikatai

Kaip ir visos rafinuotojo cukraus rūšys, tiek įprastinis cukrus, tiek cukrus žaliavoje gali turėti neigiamos įtakos sveikatai, kai suvartojama dideliais kiekiais. Anot “Gamtos” 2012 m. Vasario mėn. Paskelbto straipsnio, didelis rafinuotų cukraus suvartojimas gali prisidėti prie nutukimo, metabolinio sindromo, hipertenzijos, atsparumo insulinui ir priešlaikinio senėjimo, o tai savo ruožtu gali padidinti ligų, tokių kaip diabetas ir širdis, riziką. Liga. Be to, tiek cukrus, tiek Cukrus žaliavoje gali išstumti daugiau maistingų maisto produktų, dėl to mažėja vitaminų ir mineralų suvartojimas ir sumažėja dietos kokybė. Galite laikyti savo meniu tiek skanu ir sveiku, pasirinkdami natūraliai saldų maisto produktų, pavyzdžiui, vaisių, o ne izoliuotiems cukrų.