Ar džiovinti vaisiai gali sukelti svorio padidėjimą?

Jūsų svoris ir sveikata priklauso nuo daugelio veiksnių, nuo jūsų genetikos iki jūsų aktyvumo lygio, todėl negalite tikėtis vieno maisto, kad galėtumėte atsikratyti savo svorio plano. Džiovinti vaisiai paprastai turi būti didesni kalorijose nei jo šviežios kolegės, todėl gali labiau sukelti svorio padidėjimą, tačiau jūs negalėsite priaugti svorio, jei nevalgysite daugiau kalorijų nei deginate. Jei kontroliuojate porcijos dydį, džiovinti vaisiai tiekia maistines medžiagas, kurios iš tikrųjų gali jums padėti numesti svorį.

Dėl to, kiek kalorijų jūs valgote, palyginti su tuo, kiek kalorijų galite sudeginti, jūsų kūno svoris – reguliariai valgydamas per daug kalorijų, sukelia svorio padidėjimą, o valgant šiek tiek mažiau, nei reikia, skatina svorio mažėjimą; džiovinti vaisiai gali tilpti beveik bet kokia dieta Svorio netekimas ribotas kalorijas arba svorio palaikymas arba svorio padidinimas. Tačiau, kadangi džiovinti vaisiai susitraukia dehidratacijos proceso metu, kai vanduo pašalinamas, jo kiekis yra gerokai didesnis nei šviežių vaisių. Pavyzdžiui, nors vynuogių ir razinų sudėtyje yra palyginamų kalorijų, puodelis razinų turi daugiau vaisių, negu puodelis vynuogių, taigi joje yra daugiau kalorijų – apie 400, palyginti su 100 kalorijų taurėje vynuogių. Džiovinti obuoliai ir abrikosai taip pat yra daugiau kalorijų, nei jų šviežios kolegės, aprūpindamos apie 4 kartus daugiau kalorijų už 1 puodelio patiekalą. Jei bandysite pakelti svarų, pridedant daug džiovintų vaisių gali būti naudinga, nes galite lengvai Užsiimkite papildomomis kalorijomis vienai porcijai, tačiau tai gali sulėtinti nuostolius, jei jūsų mityba sumažins svorį. Visada matuokite savo porcijos dydį, jei netyčia tarnaujate daugiau nei ketinate, šios papildomos kalorijos gali greitai pridėti.

Nors džiovintų vaisių kalorijų turinys gali sulėtinti svorio praradimą, jei jūs persivalgysite, džiūvėsių vaisių įtraukimas į dietą tikriausiai nepadės skatinti svorio ir gali būti susijęs su svorio mažėjimu, atsižvelgiant į 5 metų mitybos tyrimą, paskelbtą “Nutrition Research” 2011 m. Autoriai ištyrė maždaug 13 000 amerikiečių mitybos modelius ir nustatė, kad tie, kurie valgė džiovintus vaisius – mažiausiai vieną valandą per dieną – maždaug po vieną auksą, sumažino nutukimą nei žmonės, kurie nevalgė džiovintų vaisių. Šios išvados nebūtinai reiškia, kad valgant džiovintus vaisius sukelia svorio mažėjimą, nes žmonės, kurie valgė džiovintus vaisius, taip pat turėjo sveikesnę mitybą nei tie, kurie to nedarė. Tačiau jie rodo, kad džiovinti vaisiai tiesiogiai nesudaro svorio.

Nors nė vienas maistas nesudaro svorio, džiovinti vaisiai maitina maistines medžiagas, susijusias su riebalų praradimu. Dažniausiai yra daug skaidulų, todėl jūs galite jaustis pilnai po valgio ir padeda išlaikyti svorį. Mitybos skaidulas taip pat minkština jūsų išmatą ir prisideda prie jo didelio kiekio, kuris kovoja su vidurių užkietėjimu, kad jus reguliariai laikytųsi; jūs taip pat gausite naudingą geležį, mineralą, kuris padeda tiekti audinius deguonimi, kuris gali padėti jums jaustis įkvėptas ir išlikti aktyvus. Geležis taip pat vaidina svarbų vaidmenį imuninės sistemos veikloje ir yra būtinas DNR sintezei, kuri dalyvauja gaminant naujas ląsteles.

Nesvarbu, ar jūsų tikslas yra svorio praradimas ar pelnas, pasirinkti sveikiausias džiovintų vaisių rūšis. Venkite džiovintų vaisių, saldintų pridėtu cukrumi, įskaitant vaisius, saldintus “natūraliais” cukrumi, pavyzdžiui, sulčių koncentratas, rudųjų ryžių sirupas ar medus. Pridedamas cukrus padidina kalorijų kiekį, nepateikdamas jokios maistinės vertės. Taigi, net jei jūs bandote priaugti svorio, jūs gausite daugiau naudos valgydami didesnę porciją iš nesaldintų vaisių, norėdami suvartoti daugiau kalorijų. Nors bet kokiuose džiovintuose vaisiuose gali būti pridėto cukraus, dažniausiai jis naudojamas dideliais kiekiais džiovinant gurkšnotus vaisius, pavyzdžiui, spanguolės, todėl visada patikrinkite, ar nėra pridėto cukraus kiekio.

Džiovinti vaisiai, kalorijos ir svoris

Džiovintų vaisių ir svorio praradimo įrodymai

Galimos naudos sausiems vaisiams

Dietos malonių džiovintų vaisių pirkimas